Udostępnienie internetu na TL-WR543G

Witam!

Otóż z góry uprzedzam że szukałem podobnego tematu ale nic nie odpowiadało mojemu problemowi.

A więc posiadam router TP-Link TL-WR543G,(http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=05985) oraz internet radiowy o ip 192.168.##.##. Aktualnie mam podłączoną antenę pod router no i z routera przez kabel sieciowy pod PC i laptopa.Jako iż posiadam WI-FI w laptopie chciałbym zrobić następującą rzecz mianowicie:

INTERNET---->PC—(kabel sieciowy)----->Router----(WI-Fi)—>Laptop

Niestety próbowałem kilka razy i nie wychodziło.

Jakby ktoś mógł podać jakiś opis jak to podłączyć.

Byłbym Bardzo Wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam :slight_smile:

Ja bym Ci proponował do tego co masz dokupić jakiś AP(acces point) i zostawić wszystko tak jak jest tylko zamiast laptopa wpiąć AP i go skonfigurować. Takie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze (moim zdaniem) bo nie bedziesz musiał mieć włączonego PC, żeby działał internet na wifi no i pewnie po jakimś czasie bardziej opłacalne.

Ale jeżeli chcesz koniecznie tak jak pisałeś to w ustawieniach karty przewodowej wpisz ip 192.168.X.1 (przy czym za X ma być inna cyfra niż w twoim obecnym adresie) maska 255.255.255.0. Następnie w ustawieniach routera w zakładce wan wyłącz clienta dhcp i wpisz ustawienia ręcznie ip 192.168.X.2 (za X taka cyfra jak na karcie w PC) maska 255.255.255.0 i brama 192.168.xx.xx (to jest ten adres którego nie podałeś).

Jeśli podpinasz antenę (wnioskuję, ze chodzo o kabel od anteny z dachu) bezpośrednio do routera to myślę, że sklonowanie adresu MAC w routerze powinno rozwiązać problem. W drugim przypadku postępuj jak pisał kolega wyżej.

Pozdrawiam!