Udostępnienie internetu przec ad hoc

Witam, mój kolega w domu sieć ( modem podłączony do routera, router do komputera stacjonarnego i jeszcze laptopa połączonego z routerem). Chce udostępnić mi internet jak jestem u niego ze swoim notebookiem. Jego router jest skonfigurowany tylko na 2 komputery a nie wiemy jak go skonfigurować na więcej, więc utworzyliśmy sieć ad hoc łączącą nasze laptopy. Jak przekazać tą siecią internet z jednego komputera do drugiego??

Informacje dodatkowe:

  • system na obu notebookach - Windows Vista

  • router mojego kolegi to Edimax br-6204wg

A może prościej jest się połączyć z jego routerem, tylko jak go skonfigurować na więcej kompów??

Bardzo proszę o odpowiedź, jest nam to bardzo potrzebne.

W routerze masz co najmniej dwa wyjścia wolne do podłączenia laptopa kablem sieciowym lub jeżeli masz w laptopie kartę wifi to możesz podłączyć się bezprzewodowo. Ustawiasz w opcjach sieciowych dostęp auto i po podłączeniu router sam przydzieli ci adres. Może się również okazać że opcjach routera trzeba będzie wpisać adres mac laptopa.

oczywiście, że prościej. Wejdź w panel zarządzający tego routera i ustaw dostęp do routera dla MAC adresu karty radiowej w twoim laptopie.

Jeśli ma ustawione jakieś szyfrowanie WEP/WPA to na laptopie ustaw to i wpisz hasło.

Tylko my nie wiemy jak wej

Złączono Posta : 18.08.2007 (Sob) 12:19

jak wejsc w panel zarzadzajacy tego routera. Czy ktos wie jak to zrobic?? A co z tym ad hoc?? Czy wogole jest mozliwosc przesylania internetu przez ta siec??

wpisz w przeglądarce:

http://192.168.2.1

i zaloguj się. Podejrzewam, że i tak nie wejdziesz, skoro nie wiesz nawet jak się wchodzi w panel administracyjny, to na pewno też nie znasz hasła dostępowego, które ktoś, kto to konfigurował na początku, ustawił.