Udostępnienie internetu, przez karte bazprzewodową

Witam. Mam pytanie do kogoś, kto może wytłumaczyć mi krok po kroku (nawet ***), jak zrobić sieć bezprzewodową.

Mam komputer który jest podłączony do sieci, przez LAN (ethernet) do zintegrowanej na płycie karty sieciowej. Posiada on również dość dobrą bezprzewodową kartę sieciową. Posiadam również drugi komputer, który ma tylko bezprzewodową kartę sieciową.

Wszystkie 2 komputery, stoją mniej więcej 15m. od siebie, ale niestety do połączenia ich nie mogę użyć kabla.

Jak więc udostępnić temu drugiemu internet??

Szukając w necie, znalazłem tylko instrukcję, do kart przewodowych, a próbując zrobić to tak, jak jest opisane, to komputery i tak się “nie widzą” (widzą tylko pobliskie anteny Wi-Fi).

Może mi ktoś wytłumaczyć procedurę połączenia tych kompów??

Będę dozgonnie wdzięczny.

Proszę o szybką odpowiedz, na forum lub na GG-4339073

Proszę zapoznać się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

P.S. Pomagamy na Forum, nie na kanałach prywatnych.

Witam,

Na początek:

-co to za płyta (dokładny model)

-czy w menadżerze urządzeń jest ona poprawnie wykrywana, innymi słowy czy sterowniki są zainstalowane?

-czy na płycie CD dołączonej do płyty głównej nie znajduje się czasami aplikacja w której można by ustawić parametry transmisji ?

To na początek, użyj instrukcji dołączonej do płyty głównej.

  1. Płyta główna - ASUS (ASUStek Computer inc.) model - p4v8x-x.

2.Sterowniki są zainstalowane, i wszystko dobrze działa.

  1. Niestety na płytce CD nic takiego nie ma.

Proszę o dalsze wskazówki.

A korzystałeś może z narzędzia “Kreator sieci bezprzewodowej” ? dostepny on jest w Windows Xp w górę, w panelu sterowania.

Prawdę mówiąc nigdy nie robiłem tego bez programu, ale myślę że gdy w obu komputerach wszystko jest właściwie zainstalowane to wystarczy uruchomić Kreator Sieci bezprzewodowej w komputerze w którym jest ten internet i stworzyć sieć, następnie wystarczy tylko udostępnić połączenie internetowe i wszystko powinno śmigać, w drugim komputerze wystarczy włączyć PenDrive ( wszystkiego dowiesz się w konfiguracji) noi tyle

na jednym z komputerów ustawiasz tryb pracy ( w kreatorze nowej sieci wi-fi) AD-HOC :

http://wifi-live.pl/node/166

Zrobiłem na komputerach konfiguracje, tak jak tutaj http://support2.jp.dell.com/docs/networ … pbasic.htm (czyli utworzyłem sieć ad-hoc) :mrgreen: . Okazało się, że komputery się widzą, :smiley: ale ciągle w tym drugim nie ma internetu. :frowning: mimo to, że mają ze sobą znakomite połączenie, i wszystko ładnie, (jak na razie) wygląda.

Proszę, powiedzcie jak zrobić, aby sygnał internetowy, ten z LAN, był wysyłany przez kartę bezprzewodową, do drugiego komputera. ![-o<

Na komputerze który ma udostępniać zaznaczyłeś w połączeniu sieciowym(ethernet) udostępnij to połączenie do połączenia xxx(wlan) ?

A możesz dać dokładne instrukcje jak to zrobić?? Bo za mocne tego nie widzę.

Ja mam coś takiego na bezprzewodowym połączeniu, ale na ethernecie już nie.

Nie wiem dlaczego.

Może Ty masz.

e049661ef6349cfem.jpg

Próbowałem i tu, i w wlan, ale to nic nie dało.