Udostępnienie internetu przez Lan

Witam!

1.Posiadam laptopa win 7 i pc xp. Pomiędzy komputerami stworzyłem sieć lan kablem skrosowanym. Komputery się nawzajem widzą i pingują. Na PC win xp mam internet poprzez modem z neti thomson speedthouch 330. Chciałem ten internet podzielić przez ten właśnie lan na laptopa win 7. Szukałem w google ale jakoś jestem ułomny na te poradniki i nie wiem jak dokładnie ustawić karty sieciowe w xp i win 7.

2.Foldery udostępnione przez xp na laptopie widzę i mogę je przeglądać ale już gdy udostępnię na laptopie folder to do widzę w sieci ale gdy próbuje go otworzyć dostaję komunikat że nie mam uprawnien. Mogę otworzyć tylko folder user

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Dodane 06.07.2010 (Wt) 20:33

Do rozdzielenia internetu będą potrzebne:

  1. Scrossowany kabel sieciowy.

  2. Dodatkowa karta sieciowa w komputerze który będzie udostępniał internet (nie dotyczy połączeń typu

DSL: Neostrada, Netia itp.)

  1. Karta sieciowa w drugim komputerze.

Jak to zrobic?

Na komputerze nr 1 (na którym już jest internet):

wchodzimy w Start >> Panel Sterowania >> Połączenia sieciowe >> Klikamy prawym przyciskiem na połączenie internetowe

(w moim przypadku “Połączenie sieci bezprzewodowej” >> wybieramy Właściwości >> zakładka “Zaawansowane”

i zaznaczamy “Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie sie poprzez połączenie internetowe tego komputera” i klikamy OK.

Następnie wchodzimy w Start >> Panel Sterowania >> Połączenia sieciowe >> Klikamy prawym przyciskiem na połączenie lokalne >>

wybieramy “Właściwości” >> zakładka ogólne >> protokół internetowy TCP/IP >> wlaściwości >> i zaznaczasz “Użyj następujacego adresu IP”

i wpisujemy adres IP 192.168.0.1 a maska podsieci 255.255.255.0 i klikamy OK

Na komputerze nr 2:

Wchodzimy w Start >> Panel Sterowania >> Połączenia sieciowe >> Klikamy prawym przyciskiem na połączenie lokalne >>

wybieramy “Właściwości” >> zakładka ogólne >> >> protokół internetowy TCP/IP >> właściwości >>

i zaznaczasz “Uzyskuj Adres IP automatycznie” oraz " Uzyskuj adres serwera DNS automatycznie" i klikamy OK.

To mi działa proszę tylko o odpowiedź w pkt 2

Na drugim kompie wklep na sztywno ip 192.168.0.2 maska jak w pierwszym(255.255.255.0) brama to ip pierwszego 192.168.0.1 i jeżeli nie będzie jeszcze chciało działac to na pierwszym kompie w konsoli wpisz ipconfig i sprawdź jakie masz adresy dns i możesz ja wklepać na sztywno w komp nr 2.

Wszystko ładnie pięknie tylko mam małe ale :razz: Twoje rozwiązanie jest NIE EFEKTYWNE BO ! internet na drugim kompie będziesz miał tylko wtedy kiedy włączony będzie pierwszy komp ( bez sensu większe zużycie prądu który jest coraz droższy zasilacz około 450 W to średnio rachunki wyższe co 2 miesiące o 40 zł.

Poza tym nie wiem jaką pule adresów ma to g… z neti ( kup sobie jakiś router na allegro za parę złotych i po problemie ) a ten badziew który dała ci netia wyrzuć lub sprzedaj.

Proszę o pomoc co do udostępniania plików w win 7