Udostępnienie internetu przez laptop do innego laptopa

Hej mam takie pytanko czy można zrobić tak aby jeden laptop był pośrednikiem dla drugiego w dostarczaniu netu tylko za pomoc wi-fi czy bluta bo port na rj45 mam zajęty (1 laptop dostaję internet za pomocą kabla)? Chciałbym ominąć wszystkie sposoby w których musiałbym ponieść jakieś koszty bo takie rozwiązanie to znam - dokupię drugi kabel do routera.

dzięki i pozdrawiam

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/pl-PL/Help/22bbe45a-57ef-4292-a603-29ea1bbd2feb1045.mspx

Nie zrozumieliśmy się - ja nie chce inwestować w ie się pod router. Bardziej chodziło mi o zmianę sygnału (dostaje kablem rj45 -> na wifi / bluethoot). Potrafie udostępnić sygnał na gniazdko rj45 ale co z tego jak mam je zajęte. Np z PPC jak podłącze kablem USB do kompa to w tedy mam udostępnienie przez USB i na PPC mam neta ale nie wiem czy z lapkiem też tak wyjdzie a jak można co trzeba ustawić? :?:

Na drugi komputer możesz udostępnić internet poprzez Wi-Fi i stworzenie sieci Ad-hoc. Jeżeli już ją będziesz miał to na komputerze na którym masz internet włączasz udostępnianie połączenia. Twoja karta sieciowa po włączeniu udostępniania powinna sama się ustawić na takie parametry IP 192.168.0.1 Maska 255.255.255.0

Jeżeli drugi komputer będzie miał problemy z pobranie adresu z DHCP od komputera matki to możesz ustawić konfigurację ręczną

IP 192.168.0.2

maska 255.255.255.0

Bramka 192.168.0.1

DNS 192.168.0.1