Udostępnienie Internetu przez z komputera przez router

Witam. Mam taką sytuację. Mam podłączony Internet, kablówkę do komputera stacjonarnego i teraz chciałbym za pomocą routera udostępniać łącze przez wifi dla laptopa. jest to możliwe? jeżeli tak to jak to skonfigurować/ podłączyć ?

Tak jest to możliwe pod warunkiem, że twój ISP nie filtruje komputerów po adresach MAC kart sieciowych, taki router również posiada adres MAC karty sieciowej, który musi być zarejestrowany w bazie twojego ISP inaczej router będzie pozbawiony dostępu do neta.

Pozdrawiam!

Do tego można zastosować model np. Dlink DI-524 http://www.dlink.pl/cs/Satellite?c=Tech … FDLWrapper

http://www.dlink.pl/cs/Satellite?c=Prod … 7318704883

chodzi o to ze komputer stacjonarny mógłby być ciągle włączony i udostępniać Internet. Kiedyś miałem tak że komputer stacjonarny łączyć się z neo za pomocą modemu usb i poprzez kabel sieciowy crossowy udostępniał łącze notebookowi, jedynym warunkiem było jednak to, że stacjonarny musiał być włączony by był Internet na laptopie. da się teraz zrobić tak by PC udostępniał łącze bezprzewodowo dla laptopa za pomocą routera? mógłby być ciągle włączony PC.

?

pozdrawiam

Jeśli dopiero przymierzasz się do kupna routera to kup z wbudowanym modemem adsl, kabel telefoniczny podłączysz bezpośrednio do routera i w nim podajesz login i hasło i wtedy PC może być wyłączony. Jeśli jednak masz już router do rozdzielenia połączenia ethernetowego to można podobno dokupić sobie specjalny modem aby go można było podpiąć pod ten router, sens kupna jest taki, że rachunek za prąd Ci zwróci tą inwestycję z pewnością. Jeśli chcesz jednak udostępniać neta z PC to myślę, że w tym wypadku podłączasz kabel ethernet pod router i on powinien rozdzielić, na kompie musisz tylko włączyć udostępnianie połączenia internetowego i nie powinno być problemu, jeśli masz wszystko pod ręką to potestuj.

Pozdrawiam!

router juz jest kupiony, tylko nie wiem jaki bo znajomy nie mowil, bo to on chce rozdzielic ta łącze. Czyli jak dam udostępnienie połączenia w sieci, podłącze kabel sieciowy do routera, to trzeba będzie jeszcze w nim coś konfigurować ? czy po podłączeniu router będzie ‘maił’ Internet i pozostanie kwestia ustawienia klucza dostępu itp. chodzi mi o parametry połączenia, trzeba będzie coś zmieniać ?

pozdrawiam

Firewall i tym podobne rzeczy są już fabrycznie ustawione, można jedynie dodawać własne reguły, przekierowania, typy połączeń i różne inne. Wszystko na 100% jest dokładnie opisane w instrukcji. Ty musisz podać tylko rodzaj połączenia, czyli PPPoA/PPPoE, podajesz tam login i hasło do sieci. Jeśli chodzi o Wifi to można poustawiać zabezpieczenia tj. szyfrowanie sieci, wyłączenia rozgłaszania ESSID, filtrowanie MAC itp.

Pierwsze i najważniejsze to zmienić przede wszystkim hasło do samego routera.

Pozdrawiam!

aa rozumiem, czyli jeżeli ten modem ma już Internet to jeszcze po podlaczeniu routera trzeba będzie jeszcze raz podać hasło i login, tak ? a po czym poznać czy jest pppoa czy pppoe ? jest jeszcze jeden problem… nie mam instrukcji do tego routera, będzie dało radę bez tego jakoś to skonfigurowac ?

pozdrawiam

Instrukcja musi być na pewno na płycie, chyba że od kogoś kupowałeś? Login i hasło podajesz w routerze aby modem automatycznie się łączył z siecią, nawet jak wyłączysz i włączysz router to on automatycznie się połączy, bo będzie miał hasło zapisane w ustawieniach, chyba że wykonasz reset ustawień to wtedy będziesz musiał konfigurować wszystko od nowa.

Pozdrawiam!