Udostępnienie internetu routerowi po LAN

Posiadam router ZTE ZXV10 W300. Mam na komputerze dostęp do internetu i chciałbym go udostępnić routerowi tak aby dalsze komputery łączyć już z routerem. I pytanie czy to jest możliwe w przypadku tego routera i jeżeli tak to jak go skonfigurować.

Dodane 03.10.2012 (Śr) 12:17

Router nie posiada złącza WAN na kabel sieciowy a jedynie telefoniczny co może go chyba dyskwalifikować do tego typu zastosowań.

To urządzenie nie zasługuje na miano routera. Zainwestuj w porządne urządzenie. Dostałem ten wynalazek od TP przy przedłużaniu umowy i przez jakiś czas służył mi jako wieszak na klucze. Gdy awarii uległ mój stary wysłużony Linksys WAG200 postanowiłem sprawdzić jak będzie spisywać się mój wieszak. Wytrzymałem z nim tydzień. Koszmar. Zrywa połączenie, gubi adresy IP, zawiesza się,… A tak poza tym to nie da się z jego pomocą zrobić tego, czego oczekujesz.

albo poszukaj w ustawieniach routera (jak go zresetujesz do ustawien fabrycznych) bramy domyślnej ustaw ip PC z którego ma dostawać neta i wybierz użyj interfajsu lan/br0 u mnie tak jest i działa a i zapomniałbym nie wiem jak u ciebie ale u mnie z włączonym dhcp nie idzie trzeba wyłączyć. I jeżeli bd tak działać radze założyć hasło i przypisać do adresu LAN kompa PC adres MAC. Jeżeli wyłączysz serwer DHCP to nie zapomnij na każdym urządzeniu jakie bd podpinał ustawić adresy IP karty sieciowej:)

Twój router w tym przypadku może służyć jako przełącznik. Z tego co rozumiem, chcesz z PC udostępniać internet reszcie urządzeń w sieci? Jeśli tak, to w tym przypadku PC będzie routerem, a router będzie przełącznikiem, łączącym resztę urządzeń w sieci.