Udostepnienie internetu WIFI- LAN-WIFI


(Pawko86) #1

Mam problem z skonfigurowaniem sieci.( takie dostałem problem) męczyłem się parę godzin lecz ja na razie nic nie pomogło mam nadzieje ze taj znajdę odpowiedz.

problem polega na tym aby z laptopa 1 udostępnić kablem internet do routera a później ten router udostępnił ten internet bezprzewodowo.

Na szkoleniu każdy z nas dostał router + kabel prosty który trzeba było zrobić. wykładowca wymyślił sobie ze by Laptop 1 który ma internet z DHCP z jakiegoś AP udostępnić po kablu do routera a później utworzyć. siec po inna nazwa.

z udostępnianiem połączenia nie widzie problemu tylko chodzi o konfiguracje routera szczególnie o zakładkę WAN czy trzeba mu ustawić automatyczne DHCP czy ustawić sztywno i jaka bramę domyślną wybrać ?

mam nadzieje ze trochę rozjaśniłem :wink:


(system) #2

A w naszym języku można jaśniej?


(Grzelaket3) #3

A może takie coś; http:http://www.dobreprogramy.pl/Connectify,Program,Windows,17073.html


(Aleksander) #4

W/g mnie to trochę na głowie postawiony problem. Dlaczego nie chcesz wpiąć “internetu” najpierw do rutera, a dopiero od niego, zgodnie z przeznaczeniem, udostępniać dalej do poszczególnych komputerów? Przy Twojej koncepcji masz dostępność przyszłej sieci uzależnioną od włączenia laptopa…


(Pawko86) #5

tu się zgodzę z tobą i na dodatek po co tworzyć kolejna siec tylko pod inna nazwa, ale takie dostałem zadanie i nic na to nie poradzę


(roobal) #6

Nie miałeś tego ustalonego w zadaniu? Jeśli nie, to sam zdecyduj czy adres ma być pobierany z DHCP, czy statycznie. Przede wszystkim, pod kontrolą jakiego systemu operacyjnego działa laptop? Windows, Linux czy inny?

Pozdrawiam!


(Pawko86) #7

laptop pracuj po Windows