Udostepnienie internetu z karty wifi

Mam internet z access pointa i mam w kompie karte wifi i chce przez nia udostepnic internet do telefonu z wifi jak to zrobic?

Niepotrzebnie kombinujesz. Skoro masz access pointa, to po prostu ustaw w telefonie nowy punkt dostępu korzystający z tegoż AP-ka. Na identycznej zasadzie jak teraz ten komputer z kartą wifi.

Jeśli ten AP nie jest twój (np. masz internet od jakiejś osiedlowej firemki rozdzielającej bezprzewodowo net i u siebie masz tylko antenę na dachu i kabel od niej do karty), poproś kogoś od nich, żeby ci udostępnił potrzebne dane - SSID sieci, klucz dostępu i ew. niech doda MAC modułu wifi w telefonie do listy urządzeń, które mogą się łączyć z tym AP-kiem

Bo te kombinacje i tak się nie powiodą :slight_smile: Jeśli karta łączy się z punktem dostępu (access point) to nie połączysz już tej karty w trybie Ad-Hoc z telefonem. To tak samo jakbyś chciał pod jedną kartę sieciową podłączyć 2 kable :wink:

Podłącz najlepiej telefon bezpośrednio do AP albo kablekiem, np. USB z kompem i w programie do obsługi telefonu sobie wszystko postawiaj :slight_smile:

Pozdrawiam!

I Tylko net przez kabel usb,jezeli tak to dziex

Jeśli lubisz być uwiązany na kabelku to tak :-). Ale przecież możesz podłączyć ten telefon z wifi tak samo jak każdy inny komputer. A w telefonie włączyć/ustawić nowy punkt dostępu do internetu (obok istniejących już pewnie WAP, MMS GPS i co tam jeszcze). I ustawić ten punkt dostępu jako domyślny przy łączeniu się z internetem. Bezprzewodowo, przez wifi :slight_smile:

No własnie mi o to chodzi !!

Tylko, że nie internet nie poleci przez twoją kartę.

Musisz poprosić dostawcę abu ustawił Ci hasło do AP-ka.

Przez kartę ustawić można tylko sieć AD-HOC ale telefony nie wspierają takich rozwiązań.

Dobra zakupiłem bluetouch i jest spoxik .Dzieki i narazie