Udostępnienie internetu z neostrady przez router

Witam, otóż mam taki problem. Mam neostrade na usb podłączoną do kompa stacjonarnego, chce udostępnić internet z neostrady przez router edimax br-6228nc. i tu zaczynają się schody. Otóż drugi komputer widzi wifi z edimaxa lecz nie ma internetu. proszę o pomoc jak ustawić router żeby wszystko grało. ten router nie posiada modemu adsl, poprzedni z tym modemem spalił mi się podczas burzy i muszę sobie jakoś z nim poradzić.

Jeżeli router nie posiada modemu adsl to będzie problem z podłączeniem neostrady. Powinieneś mieć router ADSL żeby móc rozdzielić taki internet.

Spróbuj, może zadziała: podłącz “edzia” pod sieciówkę kompa (po stronie routera pod port WAN) z dostępem do sieci i we właściwościach karty sieciowej zaznacz opcję udostępniania połączenia internetowego (nie wiem jaki system, ale raczej doszukasz się takiej opcji). Do tego trzeba byłoby sprawdzić jaki ip ma komp i “edzio” (nie mogą być identyczne). Poza tym w routerze może być potrzebne wyłączenie dhcp.

Zadziałać zadziała, ale w tym przypadku proponuję podłaczyć do portu LAN, a nie WAN, komputer już robi za router, więc nie ma sensu routować ponownie pakietów, Edimax robiłby wówczas za przełacznik i wszystkie urządzenia końcowe byłyby w tej samej podsieci. Żebyś nie musiał przypisywać adresów ręcznie, niech wszystkie urządzenia końcowe, w tym PC robiący za router, pobierają adres IP z serwera DHCP uruchomionego na Edmimaksie.

Pozdrawiam!

Czy możecie mi to dokładnie napisać jak to zrobić? tak od zera i powoli po kolei.

No przecież Ci napisałem, podłącz sieciówkę PC do portu LAN routera, na PC pobierz adres IP automatycznie i to wszystko, resztę opisał maniekKMP. Obejrzyj sobię tę demonstrację http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d … 11259.html

Pozdrawiam!

Ok dzięki wielkie. Ale mam jeszcze jeden problem. w routerze mam najprawdopodobniej ustawienie wysyłanie sygnału wifi na niska i nie wiem jak wejść do ustawień routera. Jak wpisuje w przeglądarce adres ip routera wyskakuje błąd połączenia. Jak się dostać do ustawień routera?

Możliwe, że dostęp do panelu jest ustawiony na innym porcie, niż standardowy dla protokoły http lub dostęp przez przeglądarkę jest wyłączony i można łączyć się tylko przez telnet. Spróbuj zresetować router do ustawień fabrycznych.

Pozdrawiam!

resetowanie routera jest możliwe tylko przez odłączenie go od prądu ale to tez nie pomaga. jest jakieś inne wyjście?

Miałem na myśli resetowanie (twardy reset), nie restartowanie (ponowne uruchomienie), każdy router umożliwia wykonanie resetu do ustawień fabrycznych, musisz wdusić, np. szpilką przycisk reset i przytrzymać go około 30 sekund.

Pozdrawiam!