Udostępnienie internetu z neostrady przez router


(system) #1

Witam, otóż mam taki problem. Mam neostrade na usb podłączoną do kompa stacjonarnego, chce udostępnić internet z neostrady przez router edimax br-6228nc. i tu zaczynają się schody. Otóż drugi komputer widzi wifi z edimaxa lecz nie ma internetu. proszę o pomoc jak ustawić router żeby wszystko grało. ten router nie posiada modemu adsl, poprzedni z tym modemem spalił mi się podczas burzy i muszę sobie jakoś z nim poradzić.


(thommy181) #2

Jeżeli router nie posiada modemu adsl to będzie problem z podłączeniem neostrady. Powinieneś mieć router ADSL żeby móc rozdzielić taki internet.


(manieKMP) #3

Spróbuj, może zadziała: podłącz “edzia” pod sieciówkę kompa (po stronie routera pod port WAN) z dostępem do sieci i we właściwościach karty sieciowej zaznacz opcję udostępniania połączenia internetowego (nie wiem jaki system, ale raczej doszukasz się takiej opcji). Do tego trzeba byłoby sprawdzić jaki ip ma komp i “edzio” (nie mogą być identyczne). Poza tym w routerze może być potrzebne wyłączenie dhcp.


(roobal) #4

Zadziałać zadziała, ale w tym przypadku proponuję podłaczyć do portu LAN, a nie WAN, komputer już robi za router, więc nie ma sensu routować ponownie pakietów, Edimax robiłby wówczas za przełacznik i wszystkie urządzenia końcowe byłyby w tej samej podsieci. Żebyś nie musiał przypisywać adresów ręcznie, niech wszystkie urządzenia końcowe, w tym PC robiący za router, pobierają adres IP z serwera DHCP uruchomionego na Edmimaksie.

Pozdrawiam!


(system) #5

Czy możecie mi to dokładnie napisać jak to zrobić? tak od zera i powoli po kolei.


(roobal) #6

No przecież Ci napisałem, podłącz sieciówkę PC do portu LAN routera, na PC pobierz adres IP automatycznie i to wszystko, resztę opisał maniekKMP. Obejrzyj sobię tę demonstrację http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d … 11259.html

Pozdrawiam!


(system) #7

Ok dzięki wielkie. Ale mam jeszcze jeden problem. w routerze mam najprawdopodobniej ustawienie wysyłanie sygnału wifi na niska i nie wiem jak wejść do ustawień routera. Jak wpisuje w przeglądarce adres ip routera wyskakuje błąd połączenia. Jak się dostać do ustawień routera?


(roobal) #8

Możliwe, że dostęp do panelu jest ustawiony na innym porcie, niż standardowy dla protokoły http lub dostęp przez przeglądarkę jest wyłączony i można łączyć się tylko przez telnet. Spróbuj zresetować router do ustawień fabrycznych.

Pozdrawiam!


(system) #9

resetowanie routera jest możliwe tylko przez odłączenie go od prądu ale to tez nie pomaga. jest jakieś inne wyjście?


(roobal) #10

Miałem na myśli resetowanie (twardy reset), nie restartowanie (ponowne uruchomienie), każdy router umożliwia wykonanie resetu do ustawień fabrycznych, musisz wdusić, np. szpilką przycisk reset i przytrzymać go około 30 sekund.

Pozdrawiam!