Udostępnienie internetu z PC do Access Pointa

Witam,

internet w komputerze stacjonarnym mam z sieci Wi-Fi (antena na dachu + kabel + karta Wi-Fi na PCI). Dodatkowo na płycie głównej mam zintegrowaną kartę LAN, za pomocą której, czasem udostępniam kablem (skrosowanym) internet dla laptopa lub innego komputera stacjonarnego.

Postanowiłem to trochę usprawnić i zakupiłem sobie Access Pointa, żeby nadal udostępniać ten internet z komputera stacjonarnego, ale już bezprzewodowo.

Problem polega na tym, że przy podłączaniu innych urządzeń kablem, internet działa, natomiast gdy podłączę do kabla Access Point, to mam pięknie podłączone urządzenia do Wi-Fi, ale niestety nie ma w nich dostępu do internetu. Zakładam, że dobrze skonfigurowałem AP, zwłaszcza, że są do niego instrukcje po polsku i angielsku, a w pracy mam podobnie skonfigurowaną sieć bezprzewodową, z tą różnicą, że tam internet pochodzi ze switcha podłączonego do modemu DSL, a nie do wyjścia z komputera :wink: Od rodzaju kabla nic nie zależy, bo AP ma funkcję Auto MDI/MDIX.

AP to TP-LINK TL-WA500G, tryb pracy ustawiony na AP, serwer DHCP aktywny, niezależnie od tego, czy włączę, czy wyłączę zabezpieczenia Wi-Fi, internetu nie mam w podłączonych urządzeniach. Czy macie jakiś pomysł, co może być nie tak?

Ustawiłeś właściwą bramę domyślną?

Pozdrawiam!

W ustawieniach AP, jako bramę domyślną wpisałem adres IP (karty LAN) komputera, z którego udostępniam internet.