Udostępnienie kamery ip na zewnątrz ipv4 i ipv6

Cześć. Potrzebuje pewnej pomocy, bo już się trochę z tym męczę. Są dwie sytuacje.

Mam kamerkę ip “wanscam” , któa działa bez problemu.
Kiedyś udało mi się ją udostępnić na zewnątrz gdy miałem Neostradę, bez problemu. A teraz mam problem.
A potrzebuję znów mieć zdalny podgląd.

Sytuacja 1. Pomyślałem, że użyje w ogóle osobnego połączenia internetowego mobilnego, wiec podłączyłem internet mobilny do routera “dwr-116” , podłączyłem kamere , przekierowałem porty tak jak kiedyś na neostradzie. I nic nie działało. Wyczytałem, że ponoć operatorzy mobilni mogą blokować to na swoich zaporach. Czy da się coś z tym zrobić?

Sytuacja 2. Gdy pierwszy sposób zawiódł, postanowiłem że podepnę do domowej sieci. Zmieniłem Neostrade na UPC i dostałem router “connect box”. Wszedłem w ustawienia, a tam opcji które chyba na jednej ręce można policzyć.
Nie ma żadnego przekierowywania portów. Z tego co wyczytałem to dlatego, że connect box używa ipv6 i jest nie potrzebna taka opcja. Ale widziałem w ustawieniach, że można udostępnić zdalny dostęp do routera i tam podaje się numer portu, na którym jest dostępny. Próbowałem, ale nie mam pojęcia jak udostępnić kamerę przy użyciu ipv6. Czy ktoś mi jest wstanie doradzić?

W lokalnej sieci do kamerki mam dostęp poprzez jej lokalny adres ipv4 i nie mogę znaleźć jej adresu ipv6.

Już myślałem, czy rassberry, albo jakiś vpn nie pomoże.

A przy okazji, jak bardzo jest to bezpieczne/niebezpieczne udostępnianie na zewnątrz. Co jest bardziej bezpieczne przekierowywanie portów, dmz czy użycie ipv6 i czy przy takim udostępnieniu jest możliwość, że ktoś wejdzie głębiej do sieci niż trzeba. Jak zabezpieczyć to. Dlatego na początku chciałem całkiem oddzielny internet.

Osobny internet nie uchroni Cię przed wejściem do LANu.

Kamery mogą po prostu noe obsługiwać ipv6. Nie znam tych connectbox, jeśli nie mają takiej opcji przekierowania portów, zgłoś się do UPc, aby dobrali odpowieni sprzęt.