Udostepnienie Plików (2 Kompy)

Witam

Mam problem z udostepnieniem plików przez Router (D-link DIR-300). Mam podpięte 2 Kompy pod Router. 1 po Kablu , 1 po Wi-fi i chciałbym żeby mogły między sobą wymieniać dane a niestety to nie chodzi. W kompach sa ustawione takie same Gr. Robocze , Router nadaje IP po DHCP co może być przyczyną że to nie działa ?

P.S. Takie głupie pytanie mam kupioną skrętke do łaczenia 2 kompów bezposrednio czy moge zastosować ją przy łaczeniu Komp-Router ?

A co dokładnie nie działa?? jakieś komunikaty??

net use x: \Adres_IP_Komputera\nazwa_udostepnianego_zasobu

Możesz też zamiast adresu IP wpisać nazwę komputera

Dla przykładu

START–>URUCHOM–>CMD

net use z: \192.168.1.100\wspolny

Powinno zadziałać

Pozdrawiam

No jak wchodze w zakładke “Wyswietl Komputery Grupy Roboczej” Na komputerze stacjonarnym no i mam 2 Kompy

1— Domowy ( stacjonarny na którym klikam)

2— Laptop ( ten którego chce przegladać ze stacjonarnego)

Klikam na laptop pojawia sie komunikat // Nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawinien do uzywania tego zasobu…ble ble ble Nie mozna odnależć scieżki sieciowej

Zobacz czy działa z konsoli podłączenie dysku sieciowego tak jak napisałem wyżej…

Na stacjonarnym XP ??

Na Lapie masz Viste?? Jeśli tak to czy masz założone hasło użytkownika??

Nie działa

Stacjonarny XP SP2

Lapek XP SP2 :stuck_out_tongue:

No wiec zacznijmy od początku

  1. Sprawdź czy idzie ping z jednego i z drugiego komputera (sprawdź też adresy IP komputerów)

  2. Sprawdź czy masz takie same grupy robocze

  3. Sprawdź czy jesteś na koncie Administratora

  4. Sprawdź czy można znaleźć komputery (Start–> Wyszukaj—> komputery Wpisz tam nazwę komputera albo adres IP

  5. Sprawdź czy masz jakiś katalog udostępniony

  6. Sprawdź we właściwościach połączenia sieciowego czy masz zaznaczone “Udostępnianie plików i drukarek w sieciach Microsoft”

Nie miałem ostatnio czasu wiec troche poszedł w zapomnienie temat ale tak

Jak jestem na Kompie Domowym to Widze Dokumenty na tym co jestem i na laptopie. Jak jestem na laptopie to widze dokumenty z laptopa ale jak chce wejsc i przeglądac te z Domowego to nie idzie. Jaka jest tego przyczyna

a udostępniłeś te pliki ??

własciwości --> udostepnianie

To nie ma znaczenia czy udostepnilem czy nie poprostu jak wchodze w laptopie na Gr.Robocze i chce przegladac komp ktory jest w innym pokoju wyskakuje error : Coś tam ze nie ma praw czy cos takiego jak by działało to by znalazło drukarke która mam podlaczona do stacjnarnego

to spróbuj obydwa kompy poprzez kabel… zrób sobie mały LAN i wtedy udostepnij pliki i mozesz działać>

Dobra nastapił zwrot akcji

Z Kompa stacjonarnego moge przeglądac : Stacjonarny i Laptop przez Grupy Robocze

Z Laptopa mogę przeglądać : Laptop a jak próbuje połaczyc się ze stacjonarnym to wyskakuje mi abym podał hasło do konta gościa a konto gościa jest wyłaczone wiec o co biega z tym