Udostępnienie plików problem

Mam dziwny problem a mianowicie niedawno nabyłem laptopa i postanowiłem podłączyć go do internetu za pomocą routera linksys WRT54 GC ver. 2.0.

Udało mi się rozdzielić internet(chodzi zarówno na stacjonarnym jak i na laptopie),ale potrzebowałbym zgrać pliki ze stacjonarnego na laptopa i tu zaczęły się schody :? Laptop (Vista Home Premium) za nic nie widzi stacjonarnego (XP Professional), natomiast co dziwne na odwrót wszystko działa pięknie(wykrywa wszystko co zostało udostępnione na laptopie),Kombinuje już drugi dzień, lecz nic nie wychodzi. Skończyły mi sie pomysły, co na laptopie może być nie tak :evil: Zapory powyłączałem, anty viry też, ale dalej nic. XP widzi viste, vista XP nie. :-x I co tu jest grane? Może coś pominąłem, tylko co ?

Jaką masz zaporę sieciową, może ją trzeba przekonfigurować.

Przejedź jeszcze raz kreatorem konfiguracji sieci może pomoże

Na laptopie mam Nortona IS a na stacjonarnym Kasperskiego IS oba powyłączałem ale dalej nic kreator też nic nie pomaga w dalszym ciągu widze laptopa na stacjonarnym lecz stacjonarnego na laptopie nie. Nie mam pojęcia co może uniemożliwiać mi to połączenie :evil:

A masz jednakowa grupę roboczą na dwóch komputerach