Udostępnienie połączenia WAN (PPP/SLIP) Interface

(jzaam) #1

Wie może ktoś jak udostępnić połączenie WAN (PPP/SLIP) Interface? Mam modem ADU-635WA który połączony jest z lapem przez kabel USB, w połączeniach sieciowych nie ma tego połączenia. Chciałbym je udostępnić przez kartę sieciową na ruter do którego jest podłączonych kilka komputerów.

(roobal) #2

Domyślam się, że chcesz puścić neta z komputera do routera tak? Myślę, że w tym wypadku wystarczy włączyć udostępnianie połączenia sieciowego, natomiast adres IP przydzielać dynamicznie.

Pozdrawiam!

(jzaam) #3

Dokładnie tak, chce je udostępnić.

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

© Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\jzaam>ipconfig

Konfiguracja IP systemu Windows

Karta Ethernet LAN:

Sufiks DNS konkretnego połączenia : boguszewiec

Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.3

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Karta Ethernet WLAN:

Stan nośnika . . . . . . . . . . : Nośnik odłączony

Karta Ethernet Bluetooth:

Stan nośnika . . . . . . . . . . : Nośnik odłączony

Karta Ethernet VirtualBox Host-Only Network:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.56.1

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . :

Karta PPP {65DF4B52-2797-4E06-9E60-8461CC8C1FA6}:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 188.47.16.98

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.255

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 188.47.16.98

(system winndows XP) połączenie z ruterem jest i śmiga dobrze tylko nie potrafię udostępnić połączenia tej ostatniej "Karty PPP" czyli według "Menadżera zadań" WAN (PPP/SLIP) Interface. Połączenie nie jest wykazane w "Panelu sterowania" w "Połączeniach sieciowych"

(roobal) #4

Nie mam akurat pod ręką Windowsa. Spróbuj utworzyć nowe połączenie sieciowe właśnie to od modemu (ppp) i włącz w nim udostępnianie połączenia. Pamiętaj, że adres bramy musi być taki jak komputera który udostępnia połączenie sieciowe.

Pozdrawiam!

(walpi) #5

Właściwości połączenia, które chcesz udostępni => zaawansowane => i tam już zaznaczasz opcję udostępnienia (dotyczy systemu windows XP i Vista z tego co pamiętam w starszych systemach szło to trochę trudniej.

(jzaam) #6

Było by to bardzo proste jakby można było to zrobić w ten sposób, jak pisałem moje połączenie z netem nie jest nigdzie widoczne, widać je tylko w ipconfig i w menadżerze zadań. Do łączenia używam programu orange który był wraz z modemem.

Próbowałem tworzyć nowe połączenia za radą roobala ale to też nic nie daje.