Udostępnienie radiówki między budynkami

Potrzebuję podpowiedzi - jakiego sprzętu użyć do przesłania netu do drugiego budynku oddalonego o o ok. 220m.

 

W zasadzie potrzebuję w budynku A wyłapać bezprzewodowo sygnał i wyrzucić na antenę umieszczoną za oknem …tylko nie wiem czym.

W necie widzę tylko jakieś extendery działające lokalnie, znaczy takie proste dyndzle wtykane do kontaktu. Coś takiego było by idealne, ale nie widze jakoś takich z wyjściem antenowym.

 

Ktoś doradzi może jakieś urzadzonko, które spełniło by moje oczekiwania? 

 

Nikt nie podpowie rozwiązania?

Kurcze, gdyby się tylko dało, to bym kabel sobie przeciagnał ale w cholery kopania.

Dlatego wolał bym puścić po radiu, tylko nie wiem w jaki prosty i ekonomiczny sposób wyrzucić sygnal na zewnątrz budynku na panel.

Nie uśmiecha mi się kupować dziesiątki urządzeń czy przeciągać kable przez cały budynek celu.

 

Dlatego szukam w miarę prostego i taniego rozwiązania bezprzewodowego.

Extendery na jakie trafiłem w sieci są fajne, ale z racji swojej budowy i przeznaczenia się do tego nie nadają.

inne zaś wyposażone są w anteny, ale z tego co wiem to uzywają ich jednoczesnie do odbierania i nadawania, mimo czy coś w tym stylu. I chyba nie jest tak, że jedną zostawie a drugą wepnę zewnętrną chyba że się myle?

Jest tego od diabła.

Proponuje cos z nanostation lub nanostation locop, pytanie ile tego inetrnetu chcesz słać, 1 Mb, 10 Mb, 100 Mb, 1000 Mb?

http://www.cyberbajt.pl/grupa/350/ubiquiti.html