Udostępnienie serwera na zewnątrz

Witam, mam problem z konfiguracją mojego routera tak aby ustawić serwer postawiony na jednym z komputerów w sieci lokalnej na zewnątrz.

Przekierowuje port 80 i nadal nie działa. Czy mogli byście mi w tym pomóc. Mój router to Pentagram Cerberus ADSL Lite. Serwer na jakim działam to WampSerwer

P.S dodaje także screen z konf mojego routera:

konf.th.gif

te porty 6500 to porty do gry THPS3 :slight_smile:

Na tym obrazeczku wszystko dobrze wygląda lecz z doświadczenia wiem, że te sprawy są bardzo uciążliwe w konfiguracji na “routerach z biedronki”. Spróbuj skorzystać z DMZ o ile to możliwe- to wiele częściej działa mimo że ma bardzo podobne działanie.

Kiedyś chyba w jakimś starym d-linku okazało się że należało ustawić nieco szerszy zakres portów ( miał chyba jakiś błąd w sofcie) i ruszyło.

Ostatnie co mi przychodzi do głowy do zobacz czy jakies firewall na lokalnym hoście nie blokuje dostępu i można jeszcze spr jakimś zewnętrznym serwisem w jakim stanie jest port 80 na Twoim publicznym interfejsie (IP).

Jeszcze jest taka możliwość, że sam router blokuje ruch na 80tke.

Normalnie jak sie ustawia na jakimś bardziej rozbudowanym sprzęcie np Linuksie i iptables to przekierowanie portu składa się z 2 czynności :

a) wpuszczenie ruchu na port 80

b)przekierowanie go do lokalnego systemu końcowego (D-NAT)

Pozdrawiam