Udostępnienie z jednego routera internetu do drugiego poprzez wifi

Cześć,

W domu są 2 urządzenia router dasan oraz router tp-link 740n.
Pod router dasan podpięta jest sieć WAN, natomiast pod router tp-link znajdujący się w innej części domu jest podpięta drukarka po ethernet. Z powodu braku możliwości przeciągnięcia kabla internet chciabym połączyć routery między sobą po wifi tak aby dasan udostępniał internet tp-linkowi. Pytanie jak to zrobić?

W routerze tp-link > WAN jest taka opcja jak: 802.1x + dynamic IP jednak po wybraniu tej opcji prosi o podanie nazwy i hasła. Pytanie jakie mam podać dane ewentualnie jak jest wygenerować z dasan’a

https://www.tp-link.com/pl/faq-264.html

Jest to przykładowe urządzenie, niemniej jednak zainteresuj się właśnie ta funkcją.

Router który jest podpięty do sieci tak właściwie nic nie musisz w nim robić prócz utworzenia do prawda sieci wifi… natomiast router do którego masz wpięta drukarkę musi posiadać wifi dwubiegunowe … w sensie że prócz nadawania musi też odbierać sygnał wifi… kiedyś robiłem dokładnie to samo że jeden router użyłem jako przekaźnik sygnału w celu zwiększenia zasięgu . Wyglądało to tak że w ustawieniach routera wybierałem sieć wifi do której ma się połączyć router i tyle :slight_smile: nie pamiętam tylko czy ów opcje znalazłem w ustawieniach wifi czy w ustawieniach sieci wan

Opcja ta z reguły znajduje się w opcjach sieci bezprzewodowej, opisana jako WDS Bridge.