Udostępniony dysk - brak dostępu do jego plików

Mam komputery połączone siecią LAN. Na jednym z nich udostępniłem dyski C i D. Na drugim wszystko jest ok, są te udostępnione dyski, ale z dysku C, gdzie jest zainstalowany Windows, nie mogę odczytać plików i folderów. To znaczy jak otworzę dysk to niby są te foldery, ale jak chcę któryś otworzyć to pokazuje mi się okienko z napisem Brak dostępu. Czy da się coś zrobić, żebym miał dostęp do wszystkich plików tamtego komputera?

Aby rozwiązać ten problem, należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

:slight_smile:

Ten sposób nie działa :frowning: