"Udsotępnienie localhost"

Cześć, załóżmy że mam stronę na serwerze lokalnym, korzystam z WAMP-a. Chciałbym ją teraz udostępnić, ale nie “wszystkim”,tylko kilku osobom. Chce po prostu żeby mieli oni dostęp do “localhostu mojego kompa”, tak jakby częściowo mieli dostęp do mojego PC. Da się coś takiego zrobić? Jeśli tak to jak?

Jeśli posiadasz ruter musisz przekierować port (80) ze swojego adresu IP wewnętrznego na zewnętrzny (ten co ludzie widzą w sieci) + wyłączyć lub dodać wyjątek do zapory ogniowej. Potem wystarczy wysłać link ze swoim adresem IP do ludzi którzy mają zobaczyć twoją stronę. Schody się robią jak nie masz przydzielonego adresu zew tylko dla Ciebie np bloki mieszkalne gdzie jeden adres IP zew jest jeden i ten sam na wszystkich ludzi z bloku.

Witam,

Zwrócić chciałem uwagę również na fakt posiadania dynamicznego IP. Wysłany link z adresem IP po pewnym czasie może stać się nieaktualny (np. po rozłączeniu i połączeniu modemu) zależnie od polityki Twojego dostawcy internetowego. Rozwiązaniem wtedy może być serwis typu no-ip.

Powodzenia