UEFI, dualboot Windows 8 + Debian

Witam, przymierzam się do instalacji debiana amd64 na laptopie Dell Inspiron 15R SE 7520 z windows 8 i uefi secureboot. Chciałbym zainstalować go na osobnej partycji. Jednakże nie wiem co zrobić by móc bez przeszkód zainstalować linuksa obok windows 8. Co ustawić w biosie/uefi? Dodam że odpada reinstalacja, dodatkowo chcę zachować pliki z partycji windowsa. Czy wyłączenie secureboot i włączenie trybu legacy wpłynie na pracę Windows 8? Oto zdjęcie z mojego biosu: http://imageshack.us/photo/my-images/11/o3yd.jpg/

Nie możesz włączyć trybu Legacy, nie można mieć jednego systemu w EFI a drugiego w Legacy. Muszą być oba w jednym. Z tego co pamiętam, to u siebie wyznaczyłem wolne miejsce i poprostu zainstalowałem Debiana na tym wolnym miejscu i żadnej innej partycji nie ruszałem. Debian obsługuje EFI, więc możesz spokojnie instalować obok W8. Tylko, musisz wyłączyć Secure Boot - Debian jak narazie nie posiada wsparcia dla Secure Boot i ci się nie uruchomi poprostu. Ja przy starcie wciskam klawisz odpowiedzialny za boot menu i wybieram w menu Debiana.

A czy Wheezy też posiada wsparcie EFI? Czy musze od razu instalować Jessy?