Ujawnianie ukrytej partycji

Witam

Mam problem dotyczący mojego komputera. Początkowo miałem zainstalowany Windows XP na partycji D mając pozostałe partycje (C i E) na dane, dzisiaj zainstalowałem Windows 7 Ultimate, zainstalował go na partycji C. Według programu Easeus Partition Master dawna partycja z danymi C istnieje jako ukryta (oznaczona *) jak mam uaktywnić dawną partycję C z ważnymi danymi. Proszę o pomoc. 

Jeśli partycja ma ustawioną flagę hidden, to musisz tę flagę usunąć. Prawdopodobnie da się to zrobić w tym Partition Master, ale na pewno da się to zrobić w GParted.

Czy w Easeus Partition Master w kolumnie File System widnieje przy tej partycji NTFS (tzn. jest sformatowana w tym systemie plików) i czy w Status jest informacja Hidden?

 

 

Jeśli na powyższe pytania odpowiedź jest twierdząca to w Easeus Partition Master kliknij prawym na partycję, Advanced i wybierz opcję Unhide partition i kliknij Apply.

Status: System.

“Poradziłem” sobie inaczej, przypisałem literę do tej partycji poprzez (Komputer > Zarządzanie > Magazyn > Zarządzanie Dyskami) zaznaczyłem PPM na ukrytą partycję (Zmień literę dysku i ścieżki) i ustawiłem literę F i… działa :slight_smile:

Dzięki z góry za odpowiedzi, dane są uratowane. Temat można zamknąć :slight_smile:

Pozdrawiam

Czyli partycja nie była podmontowana (przypisana do litery dysku lub podmontowana w wybranym folderze), a nie ukryta. :wink:

Raczej “z dołu” i nie ma sprawy. :wink: