UKASH 200zl


(Zabajas) #1

ja również złapałem weelsof'a, pierwszy raz zauważyłem go w poniedziałek, ale wtedy udało mi się ominąć blokadę systemu poprzez "pozorne wyłączenie komputera" tzn uruchomiłem kończenie pracy systemu po czym je anulowałem ;x, było fajnie gdyż wydawało mi się ze komputer wrócił do normalnego działania(muza grała, gra również itd) wiec olewałem problem przez kolejne dni. We wtorek i środę w ten sam sposób poradziłem sobie z problemem natomiast w czwartek szybciutki zaraz po załadowaniu systemy uruchomiłem menadżera zadań i zakończyłem 2 procesy których wcześniej nie widziałem(bodajże ezRecoverz i aleqs) komputer pozornie działał bez zarzutów jednakże gdy chciałem uruchomić potem ponownie menadżera nic się nie działo chwilkę komputer próbował coś zrobić po czym nic się nie działo ;x ale ok myślałem ze taka konsekwencja tego ze wyłączyłem te dziwne procesy. Lecz już przy kolejnych uruchomieniach systemu nie wyświetlała mi się informacja o konieczności zapłaty, po prostu wszytko działało jak po staremu, więc ja w pełni zadowolony "udaną" akcją używałem komputera po staremu ;x wszytko chodziło fajnie aż do kolejnego uruchomienia tzn w piątek uruchamiam komputer a tu gadżety pulpitu sygnalizują mi błąd i informują że niemogą być teraz używane, przeglądarka mi się nie uruchamia, gra również ;( po prostu nic z programów których używałem dzień wcześniej ;x i teraz w końcu czas na moje pytanie: czy to wina weelsof'a? czy może ja coś w swoich działaniach zepsułem? co oznacza brak informacji o blokadzie komputera? jak mam wybrnąć z tej sytuacji? i oczywiście wolałbym moc to rozwiązać samodzielnie niż udawać się z komputerem do serwisu gdyż koniecznie go potrzebuje do pracy. Dodam ze to laptop hp pavilon g7-1130ew.

ps: dziś tzn w sobotę już gg mi śmiga lecz inne programy nadal odmawiają pracy ;<

raporty:

otl http://www.wklej.org/id/851093/ i extras http://www.wklej.org/id/851095/


(Acorus) #2

Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Zabajas) #3

przepraszam, ale jest spora możliwość że źle wykonałem Twoje instrukcje, miałem pobrać adwcleaner, uruchomić go kliknąć delete i pozwolić na restart komputera, poczym skopiować raport jaki przy ponownym uruchomieniu mi sie pojawił http://www.wklej.org/id/851190/ , a następnie miałem ponownie dać skan w OTl http://wklej.org/id/851192/ ?? czy może coś pominołem?

Dodane 20.10.2012 (So) 17:24

chyba już wiem co miałem zrobić ;< wkleiłem to co zacytowałeś do OTL i dalem wykonaj skrypt. Oto co otrzymałem po restarcie pc: http://wklej.org/id/851208/ a to dodatkowy skan wykonany już po wszytkim http://wklej.org/id/851220/


(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

http://www.searchengines.pl/Czyszczenie … 41981.html

W AdwCleaner użyj opcji Uninstall.

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez Security Check

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html jako out of date.


(Zabajas) #5

okej, zrobiłem wszytsko to jak mowiłes. Bardzo dziękuje Ci za pomoc, ale mam jescze 1 maleńkie pytanko ;s mianowicie gram w LoL’a i teraz po całym tym zajściu z wirusem keidy w launcherze kilakm play powinno wyskoczyc okeinko logowania, ale nic sie nie dzieje ;< w menadzerze zadań pokazuje mi ze mam proces lol wlaczony ale ja grać nie mogę ;< i co z tym mam zrobić bd wystraczyło ponowne pobranie lola?