Ukash na firmowym laptopie, bez dostępu do konta admina


(Ecstasy26) #1

Witam

ostatnio złapałem wirus Ukash. Udało mi się przez tryb awaryjny usunąć stronę główną informująca mnie, ze mój komputer został zablokowany przez policje i że mam zapłacić 400 zł. Rzecz w tym, że stało się to na laptopie firmowym, gdzie mam konto jako użytkownik, a nie chcę dzielić się ta przykrą wiadomością z firmowym informatykiem. Dodatkowym problemem jest to, że firma nie dostarczyła mi nowego antywira i od listopada 2012 nie było on aktualizowany. Eset Nod 32 wersja 4 nic nie znalazł. Komputer działa, ale obawiam się, że pozostały w nim niechciane niespodzianki po Ukashu i obawiam sie o bezpieczeństwo min wysyłanie korespondencji firmowej. Proszę o pomoc jak sprawdzić czy komputer jest bezpieczny. Czy istnieje możliwość wykonania loga w OLt bez instalacji? Macie jakieś rozwiązania? Z góry dzięki za pomoc

-- Dodane 24.01.2013 (Cz) 22:19 --

Jednak nadal mam problem, po restarcie komp włącza sie normalnie, a po 5 sekundach pojawia sie sama tapeta na pulpicie. Pomocy!


(Spandau) #2

W trybie awaryjnym z poziomu zainfekowanego konta wykonaj skan OTL i pokaż raporty na forum Instrukcja analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html


(Ecstasy26) #3

Witam

poniżej przesyłam raporty z OLT

http://wklej.org/id/937608/

http://wklej.org/id/937611/


(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Ecstasy26) #5

po restarcie w trybie awaryjnym nie pokazała mi się żaden raport. Co zrobiłem nie tak?


(Atis) #6

Kliknij Skanuj i pokaż nowy log.


(Ecstasy26) #7

gotowe:

http://wklej.org/id/937792/

http://wklej.org/id/937793/


(Acorus) #8

W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez Security Check

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html jako out of date.


(Ecstasy26) #9

Posprzątałem OLT, ale Malwarebytes Anti-Malware nie zainstaluje, ponieważ jak pisałem w pierwszym poście nie mam dostępu do kompa jako administrator tylko jako użytkownik. Jakieś propozycje?