UKASH WIRUS zablokowany komputer

Witam

Widzę, że dopadł mnie popularny w tym dziale wirus:

“komputer został zablokowany z powodu naruszenia prawa Polskiego”

prosze o pomoc

jeszcze jedno pytanie czy dobrze zrobilem?

zanim napisalem tego posta uruchomilem w trybie awaryjnym avasta wykrylo mi “jakiegos” wirusa skasowalem go mimo to komputer sie wieszial w trybie normalnym to zrobilem przywrocenie systemu w trybie awaryjnym z dnia 6lipca poniewaz wirus dopadl mnie 7 lipca i bylo wszystko ok ,po tym znow przeskanowalem komputer w trybie normalnym usunalem “jakiegos” wirusa i zostawilem komputer na noc poniewaz po restarcie potrzebny byl ponowny skan rano wstaje i znow zawieszony/zablokowany

przepraszam ze tak namotalem czy musze znow przywrocic system i znow zrobic logi OLT czy nie potrzebuje tego robic aby zlikwidowac ten problem ?

prosze logi

OLT http://wklej.org/id/786334/

EXTRAS http://wklej.org/id/786335/

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie uruchom normalnie komputer (nie w trybie awaryjnym) ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

Po ponownym uruchomieniu komputera w trybie normalnym pojawia sie czarny ekran wyskoczyly mi logi skopiowalem ale nic nie moglem zrobic na chwile moge odpalic menadzer urzadzen ale nawet explorer.exe nie chce dzialac i komputer sie zawiesza

wiec co mam zrobic ?

Proszę wykonaj pełne skanowanie Malwarebytes (zainstaluj wersje darmową Free) http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free Jak program coś wykryje pokaż raport na forum

ok skanuje malware’m

lecz spandaupol piszac

“Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum”

chodzilo tobie o to ze po wklejeniu skrypta i usunieciu uruchomic w trybie awaryjnym i dac loga na forum czy uruchomic juz normalnie ? bo jesli normalnie to wystepuje probem jak pisalem wyzej wiec ok czekam na logi malware

Prosze logi malware

2 zagrozenia

http://wklej.org/id/786435/

Jeszcze nic nie zrobilem czy mam usunac te 2 zagrozenia ?

To co wykrył Malwarebytes mało istotne możesz usunąć.

Prawde mówiąc to co dałem do usuwania skryptem to folder infekcji oraz pozostałość po AVG. Nie powinno mieć to wpływu na możliwość uruchomienia komputera normalnie. Dlatego zaczynam podejrzewać Avasta. Proszę odinstalować Avasta, jeśli nie będzie się dało w trybie awaryjnym przez Panel sterowania, to proszę użyć tego narzędzia http://www.avast.com/uninstall-utility następnie zrestartuj system i spróbuj uruchomić normalnie.

Zrobilem tak jak kazales komputer odpalil sie w normalnym trybie lecz bardzo dlugo sie wczytywal “twa uruchamianie systemu windows” i potem po zalogowaniu na uzytkownika “zapraszamy” tez dlugo czy da sie cos z tym zrobic ? czy sprawdzic OLT i wkleic nowe logi ?

Tak wykonaj nowy skan OTL w trybie normalnym i pokaż raport OTL.txt na forum

prosze

OLT http://wklej.org/id/786460/

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

Dodatkowo proszę o raport Autoruns http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.html Po zakończony skanie zapisz raport spakuj plik i wrzuć na jakiś hosting. Link do niego podajesz tutaj.

Mam wyjazd wszystko zrobię jak wrócę i wkleję na forum na ta chwile dziękuje bardzo.

Dodane 08.07.2012 (N) 18:42

Wklejam skrypt i OLT sie zawiesza

processing O34 - HKLM BootExecute: (C:\PROGRA~2\AVG\AVG2012\avgrsa.exe /sync /restart)

brak odpowiedzi wiec co moge zrobic ?

prosze logi z autoruns o to chodzilo ?

http://www.sendspace.pl/file/8c1cd32b295bdbbd5682737

Usuń powyższą linijkę ze skryptu i wykonaj skrypt OTL + nowy skan OTL

prosze

skrypt OTL http://wklej.org/id/787070/

Nowy Skan OTL http://wklej.org/id/787077/

Dodane 11.07.2012 (Śr) 23:00

Moge prosic o odpowiedz ?

jest juz dobrze ?