Układ klawiatury zmienia się po restarcie systemu

Witam wszystkich forumowiczów.

Dziś w pracy nastąpiła mała awaria. Mianowicie zostały dostarczone nowe zestawy komputery Dell Optiplex 755 z Windowsem Vista downgrade do Windowsa XP PRO. Pierwszy zestawik wypuściłem szybciutko i bez problemów dla nowego użytkownika. Rozpocząłem prace z drugim: aktualizacje, dodatkowe oprogramowanie itp. Założyłem nowe konto dla użytkownika, zgrałem dane. Po tym wszystkim - nie wiem co mnie podkusiło - zapuściłem jeszcze SP3.

Problemem jest zmiana układu klawiatury, która jest od razu zauważalna w oknie logowania do systemu (użytkownik ma w loginie i “z” i “y”). Oczywiście da się to szybko zneutralizować za pomocą L ALT+SHIFT jednak jest to tylko rozwiązanie chwilowe, ponieważ po restarcie komputera problem powraca jak bumerang.

W ustawieniach regionalnych wykasowałem wszystkie inne języki, wyłączyłem również w zakładce “Zaawansowane ustawienia klawiszy” skróty do zmiany miedzy trybami. NIC

Po tym odinstalowałem SP3, ktorego najbardziej podejrzewam o spowodowanie tej usterki. NIC

Następnym krokiem było zajęcie się plikami odpowiedzialnymi za języki (kpdpl.dll oraz kpdpl1.dll). Skopiowałem jest ze sprawnego systemu pierwszego komputera, i walka z zmianami nazw, zastępowaniem jednego drugim. NIC

Wreszcie doszedłem do regeditu :http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=849350, chodzi o odpowiedź Piotra P. Niestety to również nie pomogło…no i skończył się dzień pracy :slight_smile:

Jednak sprawa odżyje w poniedziałek z rana jak zombie, także zwracam się z prośbą o pomoc. Może ktoś kiedyś miał analogiczną sytuację i wie jak sobie z nią poradzić. Przecież nie będziemy robić formata :slight_smile:

Pozdrawiam

(L)enek

A nie możesz poprostu w opcjach regionalnych usunąć wszystkich języków pozostawiając tylko język programist…?

Sory nie doczytałam;/ Poczytaj tu:http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=77365

Zwłaszcza przedostatnia wypowiedź.

pan_lenek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dzięki za zainteresowanie tematem. Jednak nie wiązałbym rozwiązania tego problemu z jakimikolwiek sterownikami klawiatury. Szczególnie że pierwszy zestaw był jak najbardziej w porządku, nie miał zainstalowanego SP3 co jest główną różnicą między nimi.

Ja obstawiam właśnie SP3, tylko czemu po odinstalowaniu te kwiatki dalej rosną w najlepsze??

a te ustawienie sprawdziłeś

Panel sterowania >> opcje regionalne i językowe >> języki >> zaawansowane >> zaznacz Wyłącz zaawansowane usługi tekstowe

:slight_smile: