Układ od baterii uszkodzony mimo to laptop działa?

Witam

Interesuje mnie czy jest możliwe że układ od baterii w laptopie jest uszkodzony a mimo to laptop działa? Pytam ponieważ mam zamiar kupić laptopa który nie ma baterii bo dawno się zjechała a laptop działa bez baterii więc podejrzewam że sprzedawca mógł np wyjąć baterie żeby szybciej sprzedać i za więcej?

pozdrawiam prosze o pomoc

Tak. Po wyjęciu baterii z laptopa powinien on prawidłowo działać na zasilaniu sieciowym.

Sam mam jednego "stacjonarnego lapka, który już od dłuższego czasu pracuje bez baterii.

jak to sprawdzić czy rzeczywiście tak jest?

No na odległość może być ciężko ale jak będziesz miał komputer fizycznie w rękach to po prostu wyjmij z laptopa baterię (no chyba, że jej tam już nie ma), podłącz kabel zasilacza i włącz komputer. Jeżeli się nie uruchomi to problem będzie większy.

Poprosić o włączenie laptopa na zasilaniu sieciowym przez sprzedawcę - masz do tego prawo. A jeżeli ma na stanie takie baterie jakie ten lapek obsługuje to niech załaduje jedną próbnie. Może po prostu nie ma baterii i tyle. Na sieciowym będzie działać na 100% jeżeli układ zasilania laptopa nie jest uszkodzony razem z układem ładowania baterii. A jak ruszy z baterii sprzedawcy to znaczy że i układ działania z baterii działa. Niestety jedyną metodą na sprawdzenie czy ŁADOWANIE BATERII (to nie to samo co działanie z baterii) działa to rozładować baterię, naładować i włączyć bez zasilania i zobaczyć jak długo wytrzyma. Z tego co wiem to na używany sprzęt jest jakiś czas rękojmi i możesz po kilku dniach oddać sprzęt do sklepu jeżeli nie spełnia Twoich oczekiwań. W prawo czy w lewo tylko osobiście testując znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Tzn jest zdjęcie jak laptop chodzi na zasilaniu sieciowym. Czyli jeśli zasilanie sieciowe działa to układ zasilania baterią także :):):)? Ja mam w domu HP i baterie raczej pasują do siebie więc może będzie wszystko ok…

Niestety nie - jeżeli komputer działa pod zasilaniem sieciowym to znaczy że komputer działa pod zasilaniem sieciowym. Może się równie dobrze okazać że działa pod kablem ale jak podłączysz baterię to jej nie będzie ładować. Zasilanie sieciowe to nie układ ładowania baterii niestety.