Układ strony - inny w każdej przeglądarce

Witam, zacząłem dzisiaj się uczyć html i już pierwsze problemy, dlaczego w IE wyświetla się wg mnie dobrze a w Mozilli źle?

http://wklej.org/id/579081/

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44a … 7cd42.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e50 … d6de8.html

Nie ucz się na tabelach, teraz robi się na divach. A co do tej tabelki, zrób komórkę, a nie tylko linie.

na komórkach a nie liniach czyli jak?

Ok zaraz zobacze o co chodzi z tymi diva’ami;)

Np. w linii 16 kodu który podałeś masz img w elemencie tr czyli w wierszu tabeli. Jest to niepoprawne gdyż ta treść powinna się znaleźć w komórce td. Na przyszłość nim zaczniesz osądzać czy przeglądarka dobrze wyświetla twoją stronę sprawdź czy kod jest poprawny przy pomocy validatora.

Podpowiem że to IE wyświetla niepoprawnie a Firefox zgodnie z tym co napisałeś w kodzie :wink:

Widzę, że wybrałeś najpopularniejszy, ale chyba najgorszy kurs html’a w sieci… Naprawdę radzę poszukać czegoś innego bo poza wspomnianym problemem stosujesz przestarzałe rozwiązania, z których część należy traktować jako błędne, a resztę za co najmniej niezalecane.

ucz sie HTML5 odrazu bo to co robisz teraz to tak jakbyś pierwszy raz kupil komputer i instalował windowsa xp, czyli mozna ale cofasz sie w czasie

skad ta teza? czemu firefox niezalezna przegladarka ma wystwietlac poprawnie, przeciez nie ona jest wlasnoscia html, to ze stala sie standardem to skutek wielu czynnikow ale takie osądzenie IE jest nie w porządku

Dyskutowanie na temat czy ten kod został wyświetlony poprawnie jest raczej bezcelowe gdyż ten kod jest niepoprawny.

Własnością html? Jak przeglądarka może być własnością języka? Czy twoim zdaniem niezależność to wada? FF stał się standardem? Z tego co wiem to standardy ustala W3C a nie Mozilla lub Microsoft.

Ps. Nie uważam FF za przeglądarkę idealną (sam z niej już nie korzystam), lecz przed IE jeszcze wiele zmian by dogoniła czołówkę.