Ukończenie kursu na prawo jazdy- a nie wydanie "papierów"

Witam,

mam takie pytanie: Jeżeli ukończyłem kurs na prawo jazdy -30 godz. a instruktor nie chce mi wydać zaświadczenia o ukończenia kursu niezbędnego do WORDA bo… muszę jeszcze wykupić u niego 10 godzin. Ma prawo? Co w takiej sytuacji robić?

Jeśli ukończyłeś praktyke i jazde. to zdaje mi sie ze nie ma takiego prawa.

Dopiero za którymś oblanym razem trzeba dostarczyć do WORDu papier ze przejeździłeś jeszcze pare godzin.

Co masz zrobić !!

Z tego co mi wiadomo to po skończonym kusie (30 godzin jazda, 30 godzin teoria) odbywa się (powinien) wewnętrzny egzamin i po nim dopiero zostajesz dopuszczony do państwowego egzaminu. Są dwa powody dla których instruktor nie wydaje Ci zaświadczenia o skończonym kursie: chce z Ciebie ściągnąć kasę albo po prostu nie umiesz jeździć.

czyli jednak ma prawo ;/

Mi się wydaje, że nie ma prawa. Na kursie trzeba przejść przez 30 godzin praktyki i 30h teorii. Dodatkowo musisz u instruktora zdać egzamin teoretyczny, który obejmuje ten sam zakres pytań co egzamin word-owski. Dopiero, gdy ktoś obleje egzamin w wordzie trzy razy to wtedy musi wykupić u instruktora dodatkowe godziny, prawdopodobnie pięć, ale do końca nie jestem pewien. Najlepiej sprawdź w WORD.

tak jest, widać facet chce z Ciebie ściągnąć kasę i nie przedstawił Ci jasno sytuacji. po 30 h wydaje Ci zaświadczenie, nie ma prawa żądać jeszcze dodatkowych 10 h, może Ci ewentualnie doradzić że jego zdaniem za słabo jeździsz i przydałoby Ci się jeszcze parę godzin podszkolenia, ale co to za instruktor że nie wyuczył w 30? Jeśli nie nauczył w 30 to i następne 10 nie pomoże. Postaw mu sprawę jasno, pewnym głosem powiedz że jego obowiązkiem jest wydać Ci zaświadczenie (po przeprowadzeniu egzaminu wewnętrznego oczywiście), niech widzi że nie da się Ciebie wkopać w dodatkowe godziny bo wiesz jakie masz prawa

Aha ok dzięki Wam wielki ;]