Ukośna ramka w html-u

Otóż mam prośbę do wszystkich osób, które znbają się dość dobrze na htmlu i innych językach służących do tworzenia stron www. Moim zadaniem, które muszę wykonać jest stworzenie ramki, która będzie dzieliła mój ekran ( przegladarki ) na 2 równe części. Ramka ma dzielić ekran ukosnie czyli ma biegnąć od lewego górnego rogu do prawego dolnego. W prawej tgórnej ma być jakiś link do strony i po naciśnięciu tego linka stronka ma się wyświetlać na dole w lewym dolnym rogu. Do dyspozycji mam wszystkie mozliwe Języki, które służą tworzeniu stron www. HTML, PHP, JAVA, cokolwiek. Jesli ktoś wie jak się mam za to zabrać… Niech napisze… Jakies komendy a może ktoś ma coś takiego na swoim kompie… Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Niestety po skosie się nie da, tylko pionowo i poziomo.

Chyba że komuś się odało. :slight_smile:

Napewno się da… Przynajmniej twierdzi tak mój nauczyciel w szkole i wydaje mi się, ze ma rację bo kilka osób to zrobiło z tym, że nie do końca tak jak on by tego chciał…

jestem pewien, że tak się nie da!

A może po prostu źle wytłumaczyłeś o co ci chodzi?

A nie możesz kogoś spytać, bo piszesz, że niektórzy zrobili… jak się dowiesz, to napisz na forum, bo sam jestem ciekaw.

Właśnie nie mogę… Gdybym mógł to bym się spytał. Ramka nie koniecznie musi być w html-u może być w php czy tez przy uzyciu jakichś styli… Jest to obojętne facet chce, żeby dziiła ona strone na 2 trójkąty i ma to być na ukośna. To chyba wystarczy… Normalne ramki np. Dzielą ekran, że jedna ma 20% i tam jest MENU a druga 80% i tam jest strona… Ta ma dzielić ekran na dwie równe części. To wszystko co wiem a da się to zrobić na 100%… Tylko jak ??

Nie mam pojęcie jak to zrobić, może flash?

czy wyswietlana strona (ta w lewej czesci) tez ma miec ksztal trojkata? tzn, czy jezeli ma mi sie otworzyc http://forum.dobreprogramy.pl/ to ma sie w tej trojkatnej czesci otworzyc forum na cala powierzchnie tego trojkata czy tylko na jakas czesc?

heheheh… na połowę strony?? powiem jedno… w samym HTML tego nie zrobisz, a już na pewno nie przy użyciu FRAMESET, FRAME czy IFRAME :stuck_out_tongue:

Jest szansa na zrobienie takiego czegoś z wykorzystaniem JavaScript’u i funkcji Math , ale to jest już wyższa szkoła latania…:smiley:

PS. w PHP, ASP, ASP.Net, CGI i innych tym podobnym też nie masz co kombinować, bo te języki do czegoś innego są! :stuck_out_tongue:

Ekran jest podzielony na dwie części i to jest problem… Zrobienie odnośnika z jednej części do drugiej jest dość proste. Jak jest kwadrat i dzielisz go na dwie części powstają 2 trójkąty prostokątne o katach 45, 45, 90 stopni. Tak samo ma być ze stroną i ma to być ramka. W kalsycznym htmalu zrobienie czegoś takiego jest niemożliwe, ale przy użyciu innych rzeczy jak najbardziej. Tak więc jak już ten ekran jest podzielony to w górnej części jest LINK np pod nazwą: DOBREPROGRAMY i jak nacisnę w ten link to stronka otworzy się w drugim trójkącie…

hmm a widziales kiedys kwadratowy monitor?:> raczej zadko spotyka sie te sama szerokosc i wysokosc wyswietlania :wink: niespotkalem sie jeszcze z trojkatna ramka (frame) :wink:

jezeli bedziesz totalnie zdesperowany, mozesz zawsze sprobowac zrobic cos takiego:

  1. zrobic kilka grafik dla najczesciej spotykanych rozdzielczosci ekranu, gdzie obrazek ten byl by trojkatem (poprostu czesciowo przezroczysty gif czy png)

  2. uzaleznic odpowiednie style CSS od rozdzielczosci ekranu -> link

  3. zrobic ramke na cala strone

  4. przy pomocy CSS, umiescic ramke na samym spodzie, na niej grafike, a na samym spodzie link

rozwiazanie jest totalnie bezsensu, wsumie mniejwiecej tak jak zadanie chyba:) watpie zeby w ten sposob to wyszlo jakos normalnie, ale mozesz sprobowac, nie zaszkodzi :wink:

Chyba wydaje mi się, że to nic nie da ale cieszę się, że ktoś próbuje mi pomóc… Mam jeszcze trochę czasu i mam nadzieję, że ktoś wpadnie na jakiś pomysł. Zadanie wydaje się dość proste. Ramka dzieląca dwa trójkąty nie musi być idealnie prosta mogą to być “schodzi” obojętnie co byleby dzieliła mi moją stronę na dwie równe części… Czekam jeszcze na jakies propozycje…

Jeżeli chcesz uzyskać fachowej pomocy na ten temat zadaj to samo pytanie na forum webhelp.pl - tutaj powinni Ci pomóc :wink:

buehe… bezsens… pozdrow nauczyciela ! tego nie zrobisz za pomoca htmla, javascript tez Ci nie pomoze przy czyms takim… ewentualnie flash

mam pomysł, jak zrobić coś w ten deseń, ale to tylko w 50% jest to, czego chciał adrian17

można zrobić jako tło całej strony dwa trójkąty i w kazdym z nich wstawić prostokątną ramkę iframe o tle takim samym, jak kolor trójkąta, na którym ta ramka się znajduje

To nie jest za dobry pomysł, bo to i tak będzie widać, że to są zwykłe prostokątne iframe - chyba, że Ty masz inną wizję, to daj jakiś rysunek.

…mi sięwydaje, że JS tutaj może pomóc, aczkolwiek nie jestem pewien :confused:

no to troche bez sensu nie ?

bo jego nauczycielowi chyba chodzilo o cos takiego ze masz dwie ramki a granica ich jest pod ukosem… a to jest niemozliwe

nie no nie pomoze… przegladarki same w sobie nie pozwalaja na taki bajer

wiem, że to nie to, ale efekt chyba będzie najbliższy temu, co chce adrian17

A czy mógłbyś napisać jakiś skrypt czy coś bo nie wiem do końca jak to mam zrobić a to co napisałeś wcześniej jest dość ciekawe… Jakbyś mógł napisz tutaj najlepiej jakiś skrypt jaki mógłbym wstawić…

słuchaj a moze sam poczytasz sobie o background-image i o iframe ? a nie bedziesz chcial gotowca ?

Dokładnie BalonPL - nie ma tak, że ktoś za kogoś zrobi coś, bo mu się nie chce - sam się naucz :stuck_out_tongue: