Ukrycie dla przegladarki IE efektu wyswietlenia javasciptu


(masma) #1

Chcialbym ukryc dla przegladarki Internet Explorer (wersja 5,6 i 7) efekt wyswietlenia javasciptu na stronie internetowej. Jak to zrobic? Dziekuje za odpowiedź.


(Pablo_Wawa) #2

A mógłbyś być bardziej precyzyjny, bo JavaScriptu się na stronie nie wyświetla, on wykonuje kod, który może coś wyświetlać / modyfikować na ekranie (stronie www).

Możesz podejść do tego na 2 sposoby:

  1. Po stronie serwera - rozpoznajesz po nazwie zmiennej HTTP_USER_AGENT rodzaj przeglądarki i odpowiednio generujesz content strony (np. załączasz kod w JavaScripcie).

  2. Po stronie klienta - w kodzie JS rozpoznajesz rodzaj przeglądarki (bezpieczniej, bo UserAgent można zmodyfikować) i w zależności od oczekiwać uruchamiasz (lub nie) główną funkcję robiącą to co chcesz.


(masma) #3

Mam gotowy kod javascriptu wyswietlajcy przeswajacy sie pasek z informacja. Chcialbym, aby pasek nie byl wyswietlany dla przegladarki Internet Explorer od wersji 5 do 7 wlacznie, poniewaz jest przez nie zle wyswietlany. Najlepiej po stronie klienta,aby w kodzie JS rozpoznac rodzaj przeglądarki.


(Grzelix) #4

czy tak naprawdę trudno wpisać kilka słów kluczowych w googla i zobaczyć co on na to?

google -> js ie detection

pierwszy wynik np:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library … 09(v=vs.85.aspx


(Pablo_Wawa) #5

A tak swoją drogą, to czemu się tak przejmujesz tymi wersjami przeglądarek IE - one przecież praktycznie się już nie liczą - a jak ktoś jej użyje, to jego problem!

Ja się starszymi wersjami (różnych) przeglądarek wcale nie przejmuję, jeśli wymagania są duże, to minimum dla IE to wersja 8, a jak wymagania małe i nie potrzeba używać nowoczesnych funkcji (CSS i JS), to i nawet badam zgodność pod IE 6.

A propo’s linku z MSDN, to (pomijając że jest ucięty) rozpoznawanie przeglądarki tylko po UserAgent nie jest w 100% pewne - każdy może sobie go zmienić na komputerze. No ale jest bardzo proste. Inna sprawa, że kto mając nowocześniejszą przeglądarkę będzie “udawał” ułomną wersję IE 5-7? :slight_smile:


(masma) #6

Ok … dzieki … podaruje sobie chyba te starsze wersje …