Ukrycie ikony wyszukiwania na stronie oraz usunięcie paska poziomego przewijania

Witam

Mam problem - na stronie, która staram się stworzyć, chcę ukryć / usunąć z paska menu ikonę Search.
Jednak za każdym razem, gdy ją usuwam, cały pasek przesuwa się do prawej krawędzi strony, a chciałbym, by pozostał na miejscu.
Próbowałam nadać te same właściwości z class search do class main_menu, ale nic to nie dało - usunięcie search powoduje przesunięcie
całego menu do prawej krawędzi.

Mógłby mi ktoś z tym pomóc? 
Jeszcze jedno - pokazuje mi się pasek poziomego przewijania - nie wiem dlaczego. Mógłby ktoś sprawdzić stronę?
Jestem w stanie zapłacić za pomoc od ręki - jeśli będzie taka potrzeba.

Strona: //link usunięty.

 

W pliku ze stylami css odszukaj .search-toggle i dopis coś takiego display:none; wyszukiwarka zniknie al menu pojedzie w prawo. Aby to zniwelować dla nav dopisz w css coś takiego: margin-right: 50px; menu pojedzie w lewo.

Tak, ale czy wyświetlając stronę na innej rozdzielczości niż ta na której piszę stronę - FullHD, tych 50px nie przesunie menu bardziej w lewo?

A co z paskiem przewijania? Da się to usunąć? Jakiś element sztucznie poszerza stronę, tylko który?

Problem pierwszy występuje ponieważ top jest trochę źle zakodowany.

 

Drugi problem jest ponieważ galeria rozpycha się ponad rozmiar okna. Raz że jest ustawione width 100.4% to jeszcze szerokość dla poszczególnych pozycji jest źle wyliczona oraz ich pozycja w gridzie. W skrócie ktoś skopał nie tylko header ale i skrypt do wyświetlania galerii.

 

edit:

Margin nic nie da dalej będzie rozjechane.

Bo strona jest dość skomplikowana - ma wiele możliwości ustawień zawartości. Miałbyś chwilę, by się nad tym pochylić?
Chętnie porozmawiam na priv.

Nie ma problemu.

Rozwiązane dzięki Fizyda.

Można zamknąć