Ukrycie komputera w sieci WiFi

Witam. Z góry zaznaczam, że nie jestem pewny, co do dobrego wyboru tematu i w razie niezgodności proszę o przeniesienie.

Mam takie jedno pytanko i prośbę o pomoc. Otóż chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość, żeby komputer i/lub telefon ukryć w 100% w sieci Wifi. Chodzi o to, żeby nie było w ogóle widać w różnych programach, jak i na stronie od konfigurowania routera, że dany komputer lub telefon się podłączył do tej sieci. Dodam, że nie mam złych zamiarów w “kradzieży” komuś obcemu WiFi, a spowodowane jest to hmm “złą” atmosfera między mną, a szwagrem xD. Z góry dziękuję za pomoc :smiley:

Na routerze zawsze zobaczysz podłączone urządzenia.

Piszą że można z Androida zrobić Repeater https://techwiser.com/create-a-wifi-hotspot-from-android/ tzn podłączasz się pod router Wifi telefonem, który tworzy własny punkt dostępowy Wifi, pod który podłaczasz się komputerem. Tym sposobem ukryłeś komputer ale niestety telefon będzie widać. :rofl:

Jeżeli wynegocjujesz ze szwagrem, że tylko telefon jest OK, to sprawa załatwiona xD

1 polubienie

@maciekss2001 Nazwij swój komputer “[miasto] Maszt 5G próba 300% mocy”, gdzie za [miasto] wstaw nazwę miejscowości oddalonej od Twojej o 100 km. Myślę, że szwagier nie będzie dociekać co to za urządzenie… :wink:

Nie ma takiej możliwości.

2 polubienia

Możesz spróbować zmienić ustawienia na karcie sieciowej…
Swojego kompa wrzucasz do innej maski sieci.
Zmieniasz IP ręcznie nie z DNS i w zakładce IPv4 wprowadzasz w zaawansowanych ręcznie dwie sieci:
Pierwszą twoją
Drugą z puli routera.
Bramki i maski z sieci routera
Powinno się udać… ale to zabawa.
Twój komp będzie w innej sieci nie widocznej z routera i w otoczeniu sieciowym ale z bramką do sieci podłączonej do routera.
Przy IP na sztywno wysoki adres aby nie było konfliktów… ale i tak nie ma pewności wszystko zależy od Routera jak przydziela. Chyba że możesz dać go z puli nie przydzielanej z DHCP.Zrzut%20ekranu%202020-11-17%20192240

Ale Cię fantazja poniosła.

Niby jakim cudem skoro podłącza się do routera?

Jeśli już, to można podmienić sobie MAC na znane urządzenie, ale zaraz pojawi się konflikt w sieci i może to być szybkie do wyłapania. W tym przypadku trzeba byłoby wywalać hosta z rzeczywistym MAC, aby ten drugi z podmienionym mógł działać w sieci. Po pierwsze, trzeba to umieć zrobić, po drugie szwagier może doszukiwać się przyczyny problemu.

Nie da się ukryć komputera w sieci i tyle, po co komplikować sobie życie z dupy wziętymi rozwiązaniami.

Jeśli ktoś na potęgę nie ciągnie torentów, można bez problemu kupić sobie pakiet u operatora sieci komórkowej i mieć w pompie szwagra i jego Internet.

Nie da się. Jak ja bym nie zobaczył jakiegoś urządzenia na swoim routerze, to byłby koniec tego routera.

3 polubienia

Nie fantazja tylko konfiguracja karty:

obraz
Sieć PC - 0.250
Sieć terminali - 10.250
Na jednym kompie, widać w sieci PC z możliwością łączenia do terminali.

Po połączeniu z routerem WiFi (czyli po etapie autoryzacji, tj np prośba o hasło) router będzie widział MAC adres urządzenia z którego się łączymy. Nawet gdyśmy wyłączyli protokół TCP/IP czy nie przyznali żadnego adresu IP to nic nie zmieni.

To co zrobiłeś, to po prostu skonfigurowałeś dwie podsieci, w których urządzenia się nie widzą po adresie IP ale już nasłuchując na karcie sieciowej zobaczysz MAC adresy urządzeń z obu sieci. Taka izolacja niestety w tym przypadku nie spełnia zadania, ponieważ routery WiFi mają opcję wyświetlenia połączonych klientów po adresie MAC.

http://swiatlan.pl/protokoly/model-osi.html

1 polubienie

Dlatego można “ukryć” w sieci nie na routerze. Mój 2 post. Szukałem pomysłu jak ukryć w sieci…

Ok faktycznie :slight_smile: z drugiej strony skuteczność takiego ukrycia zależy od tego czy komuś będzie zależało na tym żeby odkryć to co znajduje się w innych podsieciach. Ale jak chce się np w domu odizolować od innego sprzętu to dobry pomysł.

Motasz się w zeznaniach. Najpierw piszesz o rozszerzeniu maski, a potem o dwóch podsieciach. Potem po takich ziomkach muszę sprzątać takie syfy.

" roobal" robactwo się tępi. jakoś nie widziałem twojej mądrej odpowiedzi.

Bo nie potrafisz jej znaleźć. Nie masz pojęcia o sieciach, więc jedyny twój argument to wycieczki osobiste. Jestem za stary na takie farmazony.

roobal
No to, pokaż swoją Wiedzę w temacie.
Jak pomóc koledze.

  1. Na routerze i tak zobaczy podłączenie.
  2. Stworzenie sztucznej “podsieci” w sieci bawiąc się adresami i maskami to namiastka.
    No to czekam na błysk wiedzy i geniuszu.

Jeju człowieku, czego nie rozumiesz? Nie da się ukryć hosta w sieci, a takie kombinacje kompletnie nie mają sensu i w żaden sposób nie są skuteczne. Nie wiem po co ja w ogóle z tobą dyskutuję. Zaś swojej wiedzy nie muszę ci udowadniać. Wystarczy, że moi klienci mi ufają, że robię to dobrze bez januszonowania.

Jak stosujesz to “produkcyjnie” i tak “na patyku” dzielisz sieci nie jest to jakieś super rozwiązanie, warto jednak stosować VLANy i dedykowany GW per VLAN i rutować taki ruch.