Ukrycie wersji contact form 7

Hej w jaki sposób mogę ukryć wersję contact forma ? Chodzi o to żeby nie był widoczny w kodzie źródłowym

  <input name="_wpcf7_version" value="4.9" type="hidden">

Nie jest to odpowiedź na Twoje pytanie bo jest ona skomplikowana. Po prostu nie da się tego zrobić w łatwy sposób. Mogę zaproponować z 2/3 rozwiązania, ale sam nie wiem które będzie lepsze i skuteczniejsze.

Jedyną najprostszą opcją jaka przyszła mi teraz jeszcze do głowy to zmiana wtyczki na inną która takich danych nie wrzuca. Ale wątpię by to było satysfakcjonujące rozwiązanie, raczej uciekanie od problemu.

Najprostsze rozwiązanie to usunąć fragment kodu, który to dodaje ale wiemy, że to zapewne będzie działać do pierwszej aktualizacji wtyczki, gdzie zostanie ponownie nadpisane.

Z drugiej strony aktualna wersja to 5.4.2 więc raczej ciebie to nie dotyczy :smiley:

No to już prościej napisać wtyczkę która będzie te nazwy w CTF7 filtrowała. Chyba nie wiesz w ilu miejscach w kodzie to będzie siedziało.

No to można podmienić wartości na inne :wink:,

Aczkolwiek nie da się ukryć, że to contact form 7 choćby ze względu jak wejdziesz w js to masz to wszędzie w kodzie np. wpcf7.resetOnMailSent, .wpcf7-form-control-wrap, .wpcf7-form-control-wrap. Więc to jest nie do ukrycia

Dla zmiany numeru wersji wystarczy edycja
13 linijki w pliku wp-contact-form-7.php

Nazwy klas może zmalformuje jakiś React jak na twitterze/Instagramie (w mniejszym stopniu jak w cms Wirtualnej Polski). Pytanie czy wtyczka zajarzy, że otrzymuje jakieś dane a nie będą leciały byle gdzie lub do „dev\null”.

Próbuje w ten sposób ale niestey nie działa, możesz pomóc?

add_action( 'wpcf7_init', 'wpcf7_version_change', 20, 1 );

function wpcf7_version_change() {

    if ( defined( 'WPCF7_VERSION' ) ) {

        $value = md5('version');

        define( 'WPCF7_VERSION', $value );

        if ( !empty( $value ) ) {
            return null;
        }
    }
}

Musisz zobaczyć czy na pewno wersja jest brana z tego define i kiedy. Być może podmieniasz nie to co trzeba lub podmieniasz to za późno.

Nie jestem w stanie obecnie przeanalizować kodu CTF7 tak żeby dokładniej Ci coś podpowiedzieć.
Na pewno dobrym tropem idziesz.

PS. Pamiętaj że md5 nie jest zabezpieczeniem i łatwo to odszyfrować.

Tak sprawdziłem, bierze define z tego pliku „wp-content/plugins/contact-form-7/wp-contact-form-7.php”

Tylko, że nie chce nadpisywać tego pliku a jedynie child’a gdzieś bo to jest na GIT, i będzie problem z aktualizacjami

I słusznie.

Przed ponownym ustawieniem wersji musisz usunąć tą stałą, z tego co pogooglowałem (bo nie jest to typowa rzecz do zrobienia) powinna pomóc funkcja: PHP: runkit7_constant_remove - Manual

Chyba źle rozumiem tą funkcje

runkit7_constant_remove('WPCF7_VERSION');

Bo robie w ten sposób ale fatal error

Sorki, teraz doczytałem, że to nie jest dostępne w standardowej instalacji php, trzeba doinstalować ten moduł.

Jeśli w takim razie wersja jest brana z constanty to nic nie zrobisz. Możesz jedynie nadpisać w WP funkcję która generuje kod odpowiedzialny za dodawanie informacji o wersji.

Ok, próbuje dalej tylko na logikę to muszę jak najpóźniej nadpisać wersję czy jak najwcześniej bo nie wiem czy to ma się wywołać przed DEFINE CF7 czy po? Ciekawe jak zrobić większy priorytet jak te DEFINE z wp-contact-form7.php żeby te moje customowe było brane pod uwagę.

W sumie też jest to opcja. Chyba musiałbyś napisać plugin który będzie ładowany przed CF7, a WP chyba ładuje je alfabetycznie (ale nie wiem nie sprawdzałem tego nigdy, tylko się domyślam). Wtedy teoretycznie jak sam utworzysz tą constantę to CF7 nie będzie mógł już tego zrobić i będzie używana „Twoja”, ale Ty nie możesz wtedy zrobić md5 tej z CF7.

Ja bym próbował nadpisać miejsce które generuje fragment kodu z wersją CF7. Jeśli jest to zwracane przez hooki lub filtry z WP to powinieneś móc się tam wpiąć, jeśli nie to raczej nie da się tego tak zrobić.

To jest generowane przez JS’a, tam jest pobierana ta wersja z DEFINE i tworzony jest input na froncie

No ok, ale coś na backendzie musi ją wysyłać i to musisz nadpisać.