Ukryta partycja i rozruch z dyskietki

Witam.

Posiadam uparty komputer bez cd-romu ale za to ze stacją dyskietek.

Dysk ma 2 partycje, myśląc przyszłościowo chciałbym utworzyć trzecią(ukrytą), która była by uruchamiana/wywoływana za pomocą dyskietki. Czy to jest realne?

No i również zastanawiam się czy potrzebna jest ta trzecia partycja. Nie wystarczyło by jak bym skopiował sobie pliki systemowe na partycje D i wywołał bym instalację również za pomocą dyskietki ?

Jak do tego się zabrać? Co powinienem na początku zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc

Hm. Wygląda na to że rozmawiasz o Windowsie to nie bardzo rozumiem stwierdzenie cyt:

Czy to oznacza że ty masz na dysku też skopiowaną płytę Windowsa czy może myślisz, że zainstalowany Windows można gdzieś przekopiować.

Jeżeli to drugie to jesteś w sporym błędzie. Zainstalowany Windows praktycznie jest nie do ruszenia. Jest co prawda coś takiego jak klonowanie partycji ale to inna klasa problemu.

Z pytania trudno się połapać czy ci chodzi o instalowanie czy o uruchamianie komputera a to już 2 rożne sprawy.

Aby zadowolić twojemu pytaniu to należałoby system zainstalować od nowa. Aby zainstalować system trzeba mieć instalkę czyli płytę. Teraz jest możliwość zamiast płyty mieć go na pendriwie, o ile BIOS przewiduje instalację z takiego źródła.

Tak “skopiował” w jakikolwiek sposób system na dysk abym następnym razem (oraz teraz) nie martwić się jak zainstalować system bez napedu, oraz bez bootowalnego usb.