Ukryta partycja;( jak przywrócić viste

WITAM;)

na początek powiem że sporo szukałem na ten temat, ale nadal nie rozwiązałem mojego problemu;)

niedawno kupiłem lenovo 3000 g530, no i nie nagrałem płytek z ukrytej partycji, zacząłem się bawić w zmienianie rozmiarów partycji później “zepsuł” się system ( z mojej winy), i teraz nie mogę włączyć systemu, one key recovery (czy jakoś tak) nie działa (ogólnie to nic systemowego nie działa)i jest mały zonk;(

nie ruszałem partycji ukrytej więc tam jest tylko co mam w tej sytuacji zrobić zainstalować jakiś system i wtedy próbować coś z tą partycją czy coś innego?

bardzo ale to bardzo proszę o pomoc :frowning: :frowning:

nie chcę się podlizywać na początku ale nie ukrywam że pisze to na tym forum nie bez powodu;)

proszę o rady jak mam to zrobić

jeżeli grzebałeś w biosie to może wyłączyłeś funkcję AHCI a załączyłeś IDE zobacz i jeśli tak jest to wyłącz IDE a załącz AHCI

JEZELI WYŁĄCZYSZ AHCI TO WTEDY NIE WIDZI KOMP PARTYCJI RECOVERY !!

w biosie nie zmieniałem nic, z resztę strasznie okrojony jak wszystkie w tych czasach;) mam AHCI

powiem może więcej, poza biosem nic mi nie chodzi, nie wiem czy zainstalować jakiś system i próbować wtedy coś zdziałać z tą partycją recovery czy coś innego mam poczynić??

skoro AHCI masz załączone, to mam wrażenie że uszkodziłeś partycję recovery programem do partycji , nie wiem czy coś da się jeszcze z tym zrobić? :frowning: chętnie bym pomógł dalej lecz nic mi do głowy nie przychodzi ? poczekaj może ktoś mądrzejszy się odezwie i pomoże -pozdrawiam :slight_smile:

ps,coś jeszcze -zresetuj laptopa i trzymaj wciśnięty F4 i zobacz czy ruszy recovery?

Spróbuj tego.

partycji recovery raczej nic nie jest bo jej nawet nie tykałem tylko pierwsze bawiłem się w zmienianie rozmiarów c: no i zaczęło wyskakiwać mi "Brak BOOTMGR " próbowałem coś z tym zrobić i teraz tylko ładuje się system ale się nijak nie może załadować,

jak mam tę partycje przywrócić lub nagrać na płyty żeby mieć jeszcze legalną viste

to z f11 nie działa

a F4 trzymałeś po ponownym uruchomieniu?

jak trzymam f4 albo f11 to wyskakuje windows error recovery i mam do wyboru miedzy innymi :“start windows normall” albo “last know good configuration (advaned)”

ale są tam jeszcze 3 punkty:

1.insert yuor windows installationdisc and restart your computer

  1. choose your language settings, and them click “next”

  2. click “repair your computer”

spróbowałbym i wybrałbym 3?

próbowałem ale mam w domu tylko na płycie viste rc1 :wink: i nic nie zdziałała

naprawdę zależy mi na czasie bo w sobotę pojadę na studia i jak nie będę miał zrobionego laptoka to będzie lipa :frowning: sformatuje najwyżej wszystko i walne xp :frowning: ale chciałbym bardzo tą vistę w końcu mam ją legalnie

szkoda myślałem że damy radę a tu nic ,trudno czekaj na inne wypowiedzi ktoś na pewno pomoże :wink:

dziękuje Ci za chęci i propozycje =D> przynajmniej starasz się pomóc co dobrze świadczy :lol:

ale nadal czekam na informacje które mnie uratują ![-o<

może ktoś ma taki model i ma wypalone płytki???

Masz znajomego,który ma Vistę?Jeżeli tak to pożycz od niego płytę i postaw czysty system na swoim kluczu spod laptopa.Możesz jeszcze poczytać ten temat Klik,jest w nim wiele metod naprawy Visty,możliwe że uszkodzony jest Bootloader Visty,jeżeli tak to w tym temacie jest link do narzędzia wyciągniętego z czystej płyty Visty i będziesz mógł skorzystać z opcji “napraw komputer”.Będziesz musiał pobrać obraz iso.tego narzędzia,wypalić na płycie i spróbować naprawić system.Jeżeli nie masz żadnego programu P2P to podam link skąd można pobrać te narzędzie bezpośrednio.

a jakbym zainstalował jakąś viste z płytki, czy potem będzie możliwość jakoś przywrócić obraz z partycji recovery, albo czy będzie jakoś można nagrać te płytki z tej ukrytej partycji???

Możliwe że tak,osobiście jednak myślę że nie będzie Ci to potrzebne.Podczas instalacji czystego systemu możesz sobie zrobić partycję według własnego uznania.

Istnieje prawdopodobieństwo że jeżeli zainstalujesz czysty system to partycja Recovery ruszy spod klawisza F11 (bootloader zostanie naprawiony),osobiście twierdzę że jest to zbyteczne,czysty system jest lepszy od preinstalowanego.

Przecież to możesz naprawić przy pomocy narzędzia do którego podałem link,bez kombinacji.Tylko przeczytaj temat naprawy Bootloadera.

BTW.Jako student masz prawo do Windows 7 ??

to bootmgr wyskakiwało, już nie jak zacząłem kombinować z rc1 vistą ale się włączyć nie chce

a co do tego że jestem studentem to nie wiem jak z windowsem 7 ale wiem że wszystko oprogramowanie jakie mam w szkole na kompie mogę pobrać ze szkoły i używać legalnie do puki będę studentem czy jakoś tak nam mówili

Dodane 16.10.2009 (Pt) 16:52

zainstalowałem viste z płytki i ukryta partycja stała się widzialna co mam teraz z tym zrobić żeby przywrócić z niej obraz albo jak nagrać

proszę o szybką odpowiedź bo zależy mi n czasie

Dodane 16.10.2009 (Pt) 19:19

???

wydaje mi się że z klawisza F4 jest instalacja z recovery i wybór innych rzeczy :slight_smile:

przy starcie mi podaje F2-bios F4-load recovery…

jak wlaczasz komap u dolu powinno pisac jaki przycik trzeba pociskac zeby od nowa sys operacyjny zainstalowac, pisze " system recovery" i nie sluchaj pocisnij na f11 pocisnij na f4 nie w kazdym kompie jest tak samo ^^

pozdro