Ukryta Partycja z Vista


(M3mb3rro) #1

Witam. na wstepie prosze o wyrozumialosc bo jestem w kropce a odnosnie mojego problemu nigdzie niemoge znalezc jasnej porady..

Otoz problem wyglada tak.

Jestem posiadaczem laptopa Fujitsu-Siemens Amilo Pa2548. Przy kupnie komputera jak w wiekszosci laptopow otrzymalem ukryta partycje z systemem do onstalacji. Byla obslugiwana przez program Fujitsu-Siemens Recorvery. I wszystko dzialalo ok - chcialem formata to F8 / napraw etc.

Lecz ostatnio skusilem sie na instalacje Windowsa7. PRzy instalce byly widoczne wszystkie partycje ( 2 uzytkowe + 1 ukryta o nazwie WINRE). Zrobilem format C: ale nie ruszalem tej ukrytej. Zainstalowal mi sie nowy system lecz srednio mi przypadl do gustu i chce spowrotem wrocic na Viste ktora dostalem przy kupnie wiec postepuje zgodnie z instrucja obsugi :slight_smile: Przy rozruchu naciskam F8 wybieram opcje napraw potem menu z wyborem jezyka i uzytkownika i okno z opcjami lecz nie ma ofcji "Fujitsu siemens Recorvery" Czyli narzedzia przywracania tej mojej Visty...(dawniej byla to jedna z opcji...)

Zainstalowalem Viste z plyty ale tam pod F8 nawet nie bylo opcji "Napraw". Noi tu moj problem....

Jak moge spowrotem dokopac sie do tej ukrytej partycji i przywrocic ustawinia fabryczne? Zalezy mi na tym ze wzgledu na oryginal oprogramowania i sterowniki...

Dodam ze nie zrobilem punktu przywracania systemu na plytach...

Alboczy zawartos tej partycji moge nagrac na plyty za pomoca jakiegos probramu?

Prosze o pomoc.


(Bela Daniel) #2

Są chyba 2 opcje:

1) w instrukcji poszukaj kombinacji klawiszy które trzeba wcisnąć po włączeniu kompa

2) odpalasz kompa z płyty recovery od producenta

//dodane

Z tego co pamiętam żeby była po instalacji visty pod F8 opcja recovery to to musi być Vista od producenta Amilo a nie uniwersalna.

Link http://www.user-guides.co.uk/download/f ... y-dvd.html


(M3mb3rro) #3

no walsnie nie dali mi takiej plytki a co do instukcji to prubowalem juz wszystkigo ... :frowning:


(Golden Finger) #4

Przeniesiony z Problemy :arrow: System operacyjny Windows Vista


(Piotrkijak) #5

NIestety, spod f8 opcja przywracania dostępna jest tylko na viście, i system w tym przypadku przywrócić możesz z płytek recovery, które należało wypalić zaraz po zakupie laptopa, o czym było wspomniane w instrukcji... Krótko mówiąc jeżeli nie wpaliłeś płytek, to klapa - nie wrócisz do visty, chyba, że odpłtnie zamówisz nośniki recovery u producenta, lub pożyczysz płytkę z taką samą edycją visty i zainstalujesz ją na swój cd-key, który masz na naklajce pod spotem...


(Semtex) #6

Możesz spróbować takiej kombinacji:podczas logo FS przy rozruchu (lub zaraz po nim) wciśnij klawisz F4,powinno pojawić się nowe okno.następnie F8->napraw i "powinna" się pojawić opcja FS recovery,dalej już pozostaje uruchomienie Recovery i powinien być stan fabryczny systemu.Zwracam uwagę że może nastąpić utrata danych również na innych partycjach.


(M3mb3rro) #7

no sprawdzimy a jesli chodzi o dane to nie zalezy mi na nich :slight_smile:


#8

M3mb3rrO , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(Filip Hh) #9

Zainstaluj sobie jakiś program do zarządzanie partycjami i ustaw ta (ukrytą recovery) jako aktywna i wtedy uruchom komputer ponownie.


(M3mb3rro) #10

no wlasnie juz próbowałem wszystkiego :frowning: już niewiem co robić=(( ps. moderatora przepraszam za naruszenie regulaminu.