Ukryta partycja z Windows 7

(Piter1paczynski) #1

Witam, kupiłem niedawno nowego laptopa lenowo g570 bez żadnych płyt oczywiście, mój dysk podzielony jest na dwie partycje, C i D, tyle ze na C są programy, windows, itp a na D kilka instalek programów i sterowników, a nigdzie nie widzę plików do odzyskiwania Windowsa, podobno są, tak mówił mi sprzedawca, ale nie wiem gdzie i czym wypalić tego Windowsa na płytce, tak na wszelki wypadek, chodzi o win 7

(system) #2

Szukaj w Zarządzaniu dyskami (PPM na Komputer > Zarządzaj > po lewej Zarządzanie dyskami). Powinna tam być partycja pod nazwą PQSERVICE (czasem inaczej).

(Start Stop) #3

Witam

Tą ukryta partycje z systemem zobaczysz zapewne tak:

• wejdź do panelu sterowania

• następnie narzędzia administracyjne

• później w zarządzanie komputerem

• następnie magazyn i tam masz zakładkę zarządzanie dyskami

Pozdrawiam

(Piter1paczynski) #4

http://img543.imageshack.us/img543/2033/photovir.png mam coś takiego i nic tu nie rozumiem, nie wiem gdzie jest ta partycja i jak ja zrzucić na płytę

(system) #5

Masz na głównym dysku partycję 14,75 GB oznaczoną jako OEM. To jest ta partycja tzw. Recovery z Twoim systemem operacyjnym.

Niestety, nie wiem jak się ją "zrzuca" na płytę, ale może ktoś tu podpowie?

(Piter1paczynski) #6

szukałem jakiegoś programu na stronie lenowo, ale nie znalazłem nic co by w tym pomogło, żadnego programu co służył by własnie do tego, :frowning: a płytka z Windowsem własnie by się przydała bo rożne rzeczy się zdarzaj, poza tyn czy ta kopia systemu, która jest na płycie, jest jakoś zabezpieczona przed np skasowaniem?

(system) #7

Nie wiem, czy Cię zrozumiałem, ale jeśli chodzi o partycję Recovery na dysku, to nie jest zabezpieczona w żaden sposób i łatwo ją przypadkowo usunąć, natomiast jej kopia na płycie (płytach) CD-DVD-R (nie RW!) będzie bezpieczna.

(rgabrysiak) #8

Poszukaj w zainstalowanym systemie aplikacji One Key Recover. Z jej pomocą stworzysz płytę recovery z Windowsem czyli dokładnie to co masz na ukrytej partycji . Nie wierzę że nie masz z laptopem żadnej instrukcji, w niej jest napisane co i jak.

(Piter1paczynski) #9

w instrukcji nic nie było o tym, poszedłem za radą i włączyłem One Key Recovery i tu jest ta opcja, mam jeszcze jedno pytanie czy klucz będzie zapisany w tej kopi czy trzeba go ponownie wpisać?

(Fundacjapomocszkole0) #10

Klucza nie trzeba będzie wpisywać. Pamiętaj o numerowaniu nagrywanych płyt.

(Piter1paczynski) #11

nie będzie trzeba go podawać nawet nawet po całkowitym formacie dysku?? :?:

(Piotrkijak) #12

Tak, bo klucz jest już w backupie systemu zapisany.

(Piter1paczynski) #13

to będę robić dzięki za pomoc, temat zamknięty :slight_smile: