Ukryta partycje lenovo tesdisk

witam problem polega na tym ze fizycznie mam partycje na dysku ale ukryta ( partycja lenovo)i chce ja przywrócić… wyczytałem w internecie ze mogę za pomocą testdisk przywrócić ukryta partycje… nauczyłem się kopiować pliki z ukrytej partycji ale nie umiem przywrócić…

wyczytałem na forum coś takiego

robiłem tak ale do końca nie wiem czy dobrze…pokaże wam za pomocą skrinow…jeżeli źle robiłem to proszę napisać…

cf6e32db363ca6ecm.jpg

e38e47333c897ebbm.jpg

aaa5a5b805f7a34em.jpg

47adeed70aab4194m.jpg

621b353bddd6efbem.jpg

7fc94b90b1dd4cd1m.jpg

fb2eeb9575adedcbm.jpg

33e0fa17555b3e92m.jpg

ada37359ec0cc592m.jpg

a teraz napisze jak robiłem:

włączam testdisk_win–no log–wybieram dysk twardy disk/dev/sda…klikam na procced–intel–analyse–wyczytuje mi partycje klikam na Quick serach–wyczytuje mi tez partycje wybieram partcyje lenovo i klikam na enter–pokazuje mi komunikat no partizion found or selecdet for recovery klikam na deeper serach --wyszukuje mi partycje i mam wszystkie partycje razem z tym lenovo na zielono

i moje pytanie brzmi co dalej mam robić :frowning:

Wcisnąć ENTER.

i pytanie czy uda mi się przywrócić ta partycje czy będą pliki co sa wgrane na tej partycji…

Kilka razy używałem TestDisk, zawsze udało mi się odzyskać utracone dane. Nikt ci nie zagwarantuje że odzyskasz to co straciłeś. Jeżeli dysku nie mogłeś odczytać, to nic nie tracisz, jedynie możesz zyskać.

Chwileczke, ty przypadkiem nie chcesz wykonać recovery w laptopie (przywrócić go do stanu w jakim go kupiłeś). Bo jeśli partycja jest ukryta i zabezpieczona to tak ma być, chyba że sam w nią ingerowałeś.

jak kupilem laptopa i zrobilem pierwsze urchomienie to mialem 2 partycje lenovo oraz system…podzieliłem system na inne partycje i znikła mi partycja lenovo…(ukryta) probowalem literke dac tej partycji lenovo to nie moglem…

Jeżeli dysk jest OK to do odkrycia partycji możesz użyć gparted livecd, testDisk też chyba to potrafi, nie pamiętam tylko jaka to opcja, jak znajdę chwile żeby go odpalić to ci napiszę jak. Gparted ma interfejs graficzny zaznaczas w nim partycje i zmieniasz jej flagę.