Ukryte foldery.. problem z wyświetlaniem plików

(N Cieslinska) #1

Witam!

mam ogromny problem, gdyz mam wiele plików, folderow ktore są ukryte.

i stalo sie cos dziwnego bo nie moge sie do nich dostac..

uzywam opcji

nadzędzia-> opcje folderów -> pokaż ukryte pliki i foldery.

i...

NIC.

TA OPCJA PRZESTAŁA DZIAŁAĆ.

NIE WIEM CO SIE STAŁO I JAK TO JEST MOŻLIWE...

PROSZĘ O POMOC!!

(mareksolak) #2

Jeżeli pamiętasz lokalizacje to wpisz w pasek adresu np. D:\Moje zdjęcia i enter

• jeżeli nazwe folderu to użyj wyszukiwarki explolera i zaznacz

(goomish) #3

A dokładnie, to co się stało? Coś przedtem zainstalowałeś, podejrzewasz (wiesz że to na pewno to) infekcję, zaszyfrowałeś pliki, a może przeinstalowałeś system?

(Monczkin) #4

Proszę przeczytać regulamin i poprawić tytuł tematu. Proszę w poscie zlikwidować wielkie litery.

(N Cieslinska) #5

właśnie nic szczególnego na systemie nie robiłam.

dokładnej nazwy nie pamiętam.

ostatnie programy jakie instalowałam to :

dc++

ale chroni mnie " avast home"

skanowałam komputer.. i nie wykryto żadnego wirusa.

po prostu..

zawsze mogłam używac tej funkcji..

a po prostu pewnego dnia chciałam "odblokowac " ukryte pliki( tzn. zobaczyć je ) i się nie dało.

próbowałam też założyć folder ukryty dla sporawdzenia.

wieć udało mi się go ukryć.. ale juz zobaczyć znowu... niestety nie...

(mareksolak) #6

Sprawdź Start . Panel sterowania > Opcje folderów

• a może przywracanie systemu by pomogło?

(N Cieslinska) #7

próbowałam..

i dalej nic.

naprawdę nie wiem co mam robić

proszę o pomoc :wink:

(mareksolak) #8

To może zrób przywracanie systemu Start > wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > przywracanie systemu

i przywruc do jakiejś przybliżonej daty pojawienia się tej usterki (oile masz punkty przywracania)

(Ipod9) #9

mam ten sam problem... też nie wiem o co chodzi... przywracanie systemu w moim przypadku pomaga ale tylko na kilka minut po pewnym czasie wszystko wraca tak jak było czyli dalej nie ma podglądu na ukryte foldery i pliki... ma ktoś jeszcze jakieś pomysły???

(12bolo6) #10

ma ktoś jeszcze jakieś pomysły

A pewnie, tylko daj jakiegoś loga, a na dodatek weź ścieżkę jak powyżej i dodatkowo "odptaszkuj" ukryj chronione pliki systemu.

Coś mi się widzi, że używałaś jakiegoś programu do szyfrowania, bądź ukrywania plików.

Zainstaluj TC i zaznacz w opcjach pokazywanie wszystkiego.

ale chroni mnie " avast home" ło matko! !!

(Piotrekzmc) #11

Zauważyłem coś ciekawego jak dla mnie. Otóż wszystko jest ok dopóki nie podłącze dysku zewnętrznego przez usb... po jego podłączeniu wszystko jest ok ale po wejściu i wyjściu z ukrytego folderu pojawia się omawiany tu problem. żeby ponownie ujrzeć ukryte pliki muszę włączyć jakiś programik który się nazywa Flash_Disinfector. ale ta metode skutuje tez raczej kótkotrwale.

(Kpc21) #12

Log z hijack this wklej tutaj za pomocą http://www.wklej.org

Wklej go, gdy będziesz miał podłączony ten dysk.

(Piotrekzmc) #13

Już się problem rozwiązał przynajmnije narazie... Sformatowałem dysk zewnetrzny i usunąłem dwa pliki które mi wykył skane on line SYMENTEC (czy jakoś tak) póki co wszystko działa...

(Piotrekzmc) #14

Jednak się przeliczyłęm :frowning: Powyższe rozwiązanie okazało się krótkotrwałe. Zrobiłem format systemu tak dla pewności ale po podłączeniu dysku zewnętrznego okazało się że nic to nie dało. Podąrzając Waszą radę użyłem programu Combo Fix ( tutaj jest log: http://www.wklej.org/id/d110973bb4). Nie jestem zbyt biegły w tych sprawach więc będę wdzięczny za informację czy po uruchomieniu tego programu z podpiętym dyskiem zewnętrznym a następnie po zakończeniu pracy ComboFix i użyciu Flash Desinfector wszystko będzie ok ?? Czy dysk zewnętrzny został wyczyszczony z tego trojana, robaka czy cokolwiek to jest ?? Proszę o szybką odpowiedź !!

Dodam jeszcze że po sformatowaniu dysków komputera zainstalowałem NOD32 Antyvirus, który w przeciwieństwie do Avast wyłapał jakiegoś wirusa, w alercie kliknałem "usuń" dopiero po tym włączyłem Combo Fix.

Jakbyście mogli mi jeszcze powiedzieć jak przywócić funkcję autorun która zanikła po użyciu CF. (Chodzi mi o to okienko któro wyskakuje po włożeniu płyty lub podpięciu czy to dysku zewętrznego przez USB czy tez Pen Drive. W okienku tym wybierało się akcję la tego nośnika.)

(Micmac24) #15

Jeżeli chcesz to uruchomić odnowa należy:

Start->Uruchom->services.msc

W oknie które sie pokaże znaleźć wpis:

Wykrywanie sprzętu powłoki

Kliknąć 2 razy na to i Uruchomić to :slight_smile:

mam nadzieję ze ci sie uda :slight_smile:

(Nosane) #16

Miałem podobny problem, szukając odpowiedzi natknąłem się na ten wątek - tak więc podzielę się rozwiązaniem :).

Sprawa jest prosta - należy użyć programu ComboFix.

W moim przypadku po jego użyciu wszystko wróciło do normy. Poza tym, miałem inny problem - wszystkie dyski w Moim Komputerze otwierały się w nowych oknach (pliki autorun.inf na dyskach, których nie mogłem usunąć, bo były ukryte, a jak wspomniałem, nie mogłem ich "odkryć"!), ale dzięki temu programowi pliki autorun.inf zostały usunięte :).

Mam nadzieję, że komuś pomogłem :wink:.

Pozdrawiam!

(Freeze) #17

Witam. Mam ten sam problem. Nie chce pokazywać mi plików ukrytych, dyski otwierają mi się w nowych oknach, no i często podlączam pen drive'a. Możesz mi powiedzieć jak używa się tego combofixa bo nie chciałbym nic zepsuć? ponadto Avast wykrywa mi wirusa. Jakiś exe znajduje się na dysku C:\3o.exe Nazwa poasożyta: Win32:AuCrypt [Cryp]

(Nosane) #18

Freeze: Po prostu uruchamiasz, on odwala za Ciebie całą robotę :). Pozdrawiam!

(Freeze) #19

ok dzięki.. i tak zrobiłem :wink: i jak narazie komp śmiga

(Adam1989) #20

na problemy z otwieraniem się dysków z mojego komputera w nowych oknach i brak możliwości zobaczenia plików ukrytych rozwiązaniem jest program ComboFix. Dziękuje koledze, który mnie naprowadził na ten program bo choć mam doświadczenie z naprawianiem komputerów to nie mogłem znaleźć rozwiązania na ten problem. Dziękuje bardzo koledze :slight_smile: