Ukryte motywy w Windows 7- odblokowanie

Może jeszcze ktoś o tym nie wie.

Windows 7 ma domyślnie ukrytych kilka motywów dedykowanych dla poszczególnych krajów- w angielskiej wersji ma bodaj dla Australii, Anglii i dla czegoś tam jeszcze, a mój niemiecki 7 ma temat dla Niemiec. :smiley:

Jeśl ktoś chce odblokować motywy robi tak (nazwy mogą nieznacznie się różnić- mam niemieckiego 7):

  1. Otwieramy okienko “Computer”

  2. Menu “Organize”- > “Folder and Search Options”

  3. Zaznacz “Show hidden files and Folders” i odznacz “Hide protected system Files (recommended)”, klikamy “Yes” i “OK”.

  4. Wchodzimy do “Computer-> dysk systemowy-> Windows -> Globalization-> MCT” i mamy tam foldery z nazwami krajów. W moim przypadku tylko DE (Niemcy)- użytkownicy angielskiej wersji mają więcej folderów:

obraz1nc2.png

  1. Gdy wejdziemy w niego mamy tam 4 foldery: “Links for …”, “RSSFeed”, “Theme”, “Wallpaper”

  2. Jesli chcemy dodać kompozycję wchodzimy do folderu “theme” i klikamy dwukrotnie"XX.theme" (XX to kod kraju).

  3. Gdy dodamy kompozycję mamy ją w oknie “Personalize” i automatycznie zmienia nam temat (7 zapamiętuje kompozycję, więc nie będziemy musieli jej otwierac później). Kompozycja w panelu “Personalize”:

obraz2ov4.png

  1. Dodatkowo jeśli ktoś chce tylko tapet może wejść w folder “Wallpaper” i tam ma same tapety z tej kompozycji, np u mnie Niemcy:

obraz3of1.png

To wypadało by dorzucić jeszcze link (jakby ktoś nie zauważył w okienku Personalize)

http://windows.microsoft.com/en-US/Windows7/Personalize

Nie wiedziałem o tym. Zaraz to sprawdzę. Dzięki.

ok :slight_smile:

Ten link jest w odnośniku “Get more themes online”

my.php?image=capturehx3.png

W sumie dość ciekawe rozwiązanie ze strony microsoftu;)

Po prostu nigdy nie zwróciłem na to uwagi. :stuck_out_tongue:

No a tu taka ciekawostka. :stuck_out_tongue:

Zgadzam się. :stuck_out_tongue:

oby nie zrobili tak w finalnej- polski 7-tyolko poplski motyw…

Zapomniałem dodać. Więcej folderów, bo to są kraje, które używają angielskiego (i tak trzy foldery maja dokładnie te same motywy :P)

A któż ci o tym powiedział?? :smiley: może ja…

Przepraszam. Zapomniałem o tobie wspomnieć. Faktycznie, dzięki tobie wiem o tej mozliwości. :slight_smile:

Spoko :smiley: Żartowałem tylko.

Żeby nie robić offtopa to powiem że te motywy jakoś ładniej wyglądają niż te co są w systemie, bardziej dopasowana kolorystyka itp.

Kolory okien tych motywów są brzydkie, ale tapety lepsze niż te oryginalne :slight_smile:

ps: załuważyliście że w 7 wróciła tapeta z pustynią znana z xp?

coś mi się wydaje że jednak będzie jak przewidywałem post wcześniej:

x wersja systemu- tylko kompozycje dla kraju x, szkoda bo motyw 1 kraju po jakimś czasie będzie nudny; powinni dać wszystkie kraje we wsztstkich wersjach językowych :slight_smile: ale to ttyylko moje przypuszczenia :stuck_out_tongue:

Dodatkowe są na tej stronie: http://windows.microsoft.com/en-US/Windows7/Personalize

Nic nie stoi na przeszkodzie ustawić swoje własne zdjęcia.

Pozdrawiam

no pewnie że nic nie zabroni tego ale jednak powinni dać wszystkie motywy do każdej wersji 7 a nie…

Narzekacie. Uważam, że dociągnięcie wybranych przez siebie będzie może lepszym rozwiązaniem niż dodanie na siłę, ponieważ znów rozległ by się krzyk wiecznie narzekających: “Wciskają co popadnie do tego Sevena!” Pod drugie do finalnej wersji może się jeszcze wszystko zmienić. Ja osobiście uważam za ciekawą koncepcje to, że każdy domyślny motyw jest przeznaczony dla danego kraju. Fajnie po instalacji byłoby ujrzeć kompozycję z Wisłą (nie Vistą :stuck_out_tongue: ) w tle :smiley:

tu zgoda…

nasza rzeka nie jest specjalnie na pokaz, na 1 rzut w szczególności; już lepiej Tatry albo jesszcze lepiej Bałtyk na zachodzie słońca (coś jak tapeta ze zlotu…).

Zresztą, mogą sobie dać co chcą do wersji PL bo ja i tak (jeśli w ogóle kupie 7 bo jak narazie to mam uczucia mieszane gdyż te zmiany to mogli dać do visty spokojnie (przynajmniej te widzialne z zewnątrz a nie nowy OS. Pozatym w każdym oknie jest okropnie szerokie pole szukania (znacznie szersze niż Vistowe;przez co okna typu komputer są okropnie rozciągnięte))) kupię wersję eng bo nietrawię tłumaczenia Visty a 7 pewnie będzie tak samo kretyńsko przetłumaczona; zresztą jakoś pl język do komputerów/systemów op. jakoś mi nie pasi…

wole eng…

Ja jestem zdziwiony że MS zabrał się za robienie motywów do wersji BETA. rzadko się takie coś zdarza. Chodzi mi o te motywy do pobrania.

jonek29 ,

tylko co mi po takich motywach, skoro wszystko wygląda tak samo, różni się jedynie kolorem i tapetką :lol:

To czy jest na pokaz zależy od fotografa :stuck_out_tongue:

Od M$ nie wymagaj więcej :stuck_out_tongue: Kto będzie chciał to pewnie na Deviantarcie będą jakieś fajne motywy :wink:

Moim zdaniem motywy 7 są naprawde dopracowane (dopasowana kolorystyka i tło pulpitu) .