Ukryte partycje + pomoc w GParted + brak BOOTMGR

Witam, mam problem związany z programem PartitionMagic 8.0.

Otóż brat chcąc sprawdzić działanie tego programu ukrył swoją partycję D:\ i teraz partycja jest niedostępna. Próbując włączyć PartitionMagic wyłącza program errorem :

przechwytywanieqx.jpg

Dodatkowo po próbie włączenia tego programu ukryła się druga partycja E:\ (została tylko systemowa c:)

Jeśli ktokolwiek wie co wykombinować aby partycje pokazały się ponownie niech odpowiada jak najszybciej :smiley:

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Spróbuj z GParted, linuxową dystrybucją przeznaczoną do partycjonowania dysków.

Hmm mam Win7 home premium więc program linuxowy chyba nie ruszy ? A jeśli tak to ściągnąłem Gparted live.iso z DP.

No chodzi właśnie o wersję Live CD, nagraj ją na płytę i uruchom z płytki. W BIOSie ustaw priorytet bootowania 1. na CD-ROM

Partition Magic 8 nie jest kompatybilny z Windows 7

W takim razie od czego znikły obydwie partycje ?

A znasz inny sposób bo w tym momencie nie posiadam żadnej czystej płyty do nagrania :confused:

Sprawdż co pokaże systemowe zarządzanie dyskami,ewentualnie Easus.

Jeżeli Twoja płyta główna obsługuje bootowanie z urządzeń USB, to możesz nagrać obraz płyty iso na pendrive’a.

http://www.pendrivelinux.com/universal- … -as-1-2-3/

Ale możesz też przy okazji zrobić chkdsk.

Jeśli nie masz CD ani pendrive’a, ściągnij ten program: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Ok ściągnąłem tego Easeus’a i były wyświetlone dyski

C:\System

*:\Paweł

*:\Wojtek

Ustawiłem na obie partycje literki (G:\ i H:, wcześniej byłyo to D:\Paweł i E:\Wojtek ale tymi literami są oznaczone CD-Rom i wirtualny dysk) ale gdy program zapisuje zmiany wyskakuje error (nie powiem jaki bo nie pamiętam, wytłumaczę to zaraz)

Następnie użyłem opcji UnHide lecz znów error gdy chciałem zrobić to ponownie przypadkiem użyłem opcji Active Disk i teraz mam więcej problemów :F \

Po włączeniu tej opcji Active Disk PC uruchomił się ponownie i włączając się info “Brak BOOTMGR Naciśnij Ctrl+Alt+Del, aby zresetować”

Co w tej sytuacji zrobić ?

Pozdrawiam

Znalazłem płytę z Win7 i ustawiłem bootowanie z CD, gdy wyskoczyło okienko do instalacji Win7 dałem dalej i Naprawa systemu.

Następnie wyskoczyło okienko “Opcje odzyskiwania systemu” i są dwie opcje do wybrania \

*Użyj narzędzi odzyskiwania, które mogą pomóc rozwiązać problemy z uruchamianiem systemu Windows. Wybierz system operacyjny, który ma zostać naprawiony

Jeśli ten system operacyjny nie znajduje się na liście, kliknij przycisk “Załaduj sterowniki”, a następnie zainstaluj sterowniki używanych dysków twardych. (Nie, mój system nie znajduje się na tej liście)

*Przywróć komputer przy użyciu utworzonego wcześniej obrazu systemu.

Po wybraniu tej opcji trwa skanowanie w poszukiwaniu dysków obrazu systemu i wyskakuje powiadomienie że system windows nie może odnaleźć obrazu systemu na tym komputerze.

Kiedy jest opcja do wyboru tych sterowników partycja C:\ jest pokazana i doszła jeszcze jedna X:\Recovery, dwie które zniknęły nadal są ukryte.

Gdy używam narzędzia do naprawy sytemu podczas uruchomienia wyskakuje że Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia nie może automatycznie naprawić komputera i dwie opcje Wyślij informacje dotyczące tego problemu lub Nie wysyłaj.

@recider mogę bootować z USB tylko że teraz nie mam jak tego zrobić z powodu BOOTMGR :frowning:

Bootować mogę jedynie z CD-Rom z włożoną płytą Windows 7, boot z HDD lub USB kończy się na braku BOOTMGR.

Czy jest możliwość skopiowania np. BOOTMGR na pendrive i bootowania z USB ?

Proszę o szybką odpowiedź, z góry dzięki.

Pozdrawiam

#EDIT

Udało mi się jakimś cudem odpalić GParted z pendrive’a.

Ok, mam 4 opcje do wyboru :

GParted Live (deafult settings)

Other modes of GParted Live

Local operating system in harddrive (if available)

Memory test usig Memtest86+

Co mam użyć i co robić? Nie pracowałem nigdy na Linuxie ani z żadnymi rzeczami z nim związanymi.