Ukryte pliki w folderze "Dokumenty"

Witam.

Mam pytanie, odnośnie ukrytych skrótów w “C:\Users[uŻYTKOWNIK]\Documents” :

ukryte.png

Do czego one służą, czy są potrzebne/niezbędne?

Chodzi oto że owe “skróty” mają specyficzne prawa dostępu, a nowy OneDrive ma problemy z synchronizacja tych plików, niestety nie ma już opcji wykluczenia plików lub folderów.

 

Jak na razie jedyną opcją działania jest usunięcie tych plików, jednak jest do metoda na siłę, a nie wiem jakie mogą być konsekwencje pozbycia się tych “skrótów”.

 

PS.: By zobaczyć te foldery trzeba jeszcze odznaczyć w Opcji folderów “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)”

Hej,

Tak, te skróty są potrzebne. Wprowadzono je od systemu Windows Vista, w którym przebudowano - względem poprzednich wersji systemu - położenia folderów użytkownika - nie ma już XP’kowego Documents And Settings. By skróty i foldery nie zostały usunięte zastosowano do nich takie specyficzne prawa dostępu, jest to więc zupełnie normalne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To MS powinien dodać opcje wykluczana plików i folderów dla OneDrive …

Nie sądzę. Sprawdziłem na trzech różnych konfiguracjach, i w żadnej OneDrive sam z siebie nie wskazuje na lokalizację którą wskazujesz, co za tym idzie - problem synchronizacji łączy symbolicznych nie istnieje. Jeśli zaś ręcznie wybrałeś inną lokalizację niż domyślny folder C:\Users\User_Name\OneDrive\ to był to ewidentnie Twój wybór…

Może troszkę nie spracyzowałem.

Chodzi o to że dla windows 7 i wcześniejszych aplikacja SkyDrive a teraz OneDrive miała opcje wykluczania folderów lub plików, a dla Windows 8/8.1 już nie ma takiej możliwośći.

Hej,

Wygląda to więc na jakąś niedoróbkę w przypadku Windowsa 8/8.1

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dropbox ma te opcje w standardzie, a M$ zdecydował się usunąć z OneDrive dla nowego systemu …