Ukryty dysk C

Hej mam takie pytanie w pracy informatyk ukrył mi dysk c jak obejść to aby mógł widzieć go spowrotem jest to windows XP

Jak informatyk firmowy coś robi to mu się nie wchrzaniaj w pracę. Po coś to zrobił i Ty niestety ale nie posiadasz za bardzo praw do robienia czegokolwiek z firmowym komputerem poza czynnościami wymaganymi do wykonania Twojej pracy.

witaj chyba niemasz uprawnień do tego dysku C [-X

Spróbuj wejść na dysk C w ten sposób: Start - Uruchom - c:

start - uruchom - gpedit.msc

Konfiguracja użytkownika >> Szablony administracyjne >> Składniki Systemu Windows >> Eksplorator Windows

Ustawienie “Ukryj określone tutaj dyski w oknie Mój Komputer” przestawić na “wyłaczone” albo “nie skonfigurowano”

źródło http://pececik.blogspot.com/2010/12/jak … robic.html (bo nie mam windowsa xp pod ręka).

pozdrawiam.

a może powiedz informatykowi żeby odblokował

a tak w ogóle to po co ci to

Polecenie uruchom oczywiscie jest ukryte tak ze z tym lipa poprostu wiem ze da sie to jakos obejsc bo kiedys kolega na swoim kompie to zrobił i ma normalnie widoczny dysk c ale juz nie pracuje i wcale nie z tego powodu aby nie bylo

Jeśli informatyk ukrył dysk, to najwyraźniej miał do tego powód. Bez powodu przecież nie utrudniałby ci życia. Podejdź, gdy nadarzy się okazja i zapytaj. Sam nic nie kombinuj, bo przekombinujesz :smiley:

Prawy przycisk myszy w wolnym miejscu np. na pulpicie - Nowy - skrót i utwórz skrót do c:

Do okna Uruchamianie, które wyświetla się po wybraniu start - uruchom, możesz wywołać poprzez naciśnięcie logo Windows + R. To też mogło zostać zablokowane (Start - Uruchom - gpedit.msc i tam Konfiguracja użytkownika \ Szablony administracyjne \ Menu Start i pasek zadań \ Usuń menu Uruchom z menu start, źródło)

Skontaktuj się z administratorem.