Ukryty folder Norton Backups - Czy można go usunąć?

Witam, mam pewien problem z pamięcią na dysku d.

Dysk D ma pojemnośc 37,2GB, zajętego jest aktualnie 37GB no i wolnego 2GB.

Na owym dysku pliki zajmują niecałe 2GB.

Poszłam za radami pojawiającymi się na różnych forach i włączyłam opcję Pokaż ukryte pliki i foldery. No i dopiero wtedy zobaczyłam, że istnieje taki folder jak “Norton Backups” - gdzie jest on wagi 33GB.

I teraz mam pytanie czy mogę go usunąc? Jestem strasznie słaba w sprawach komputerowych, więc będę wdzięczna jeśli ktoś mi pomoże.

Podczas trybu awaryjnego, możesz ten folder usunąć?

Myślę, że mogę. Ogółem zastanawiam się czy jeśli usunę ten folder to wszystko będzie działac właściwie.

Folder Norton Backups zawiera 6 plików:

  • DELL (Plik dysku CD Symantec Recovery Environment) 3KB;

  • DELL Dysk C001 ( Plik obrazu firmy Symantec) 4,5GB;

  • DELL Dysk C002 ( Plik obrazu firmy Symantec) 5,4GB;

  • DELL Dysk C003 ( Plik obrazu firmy Symantec) 10,5GB;

  • DELL Dysk iC001 ( Plik obrazu firmy Symantec) 7,1GB;

  • DELL Dysk C004 ( Plik obrazu firmy Symantec) 7,1GB.

Nie wiem, co one mają oznaczac. Wiem tylko, że zajmują mi dużo miejsca na dysku :frowning:

Hej,

W normalnym trybie też spokojnie powinno się dać je uruchomić. Norton Ghost działał z dyskietki startowej i służył do tworzenia obrazów poza systemem, więc nic nie stoi na przeszkodzie by normalnie je usunąć.

Po prostu to utworzone obrazy systemowego dysku - tworzone są, by w razie awarii szybko przywrócić system, bez konieczności ponownej instalacji systemu i jego konfiguracji.

Tak, w systemie wszystko będzie działać poprawnie. Stracisz tylko ewentualną możliwość przywrócenia systemu… Sprawdź jeszcze tylko, kiedy utworzone były poszczególne pliki w tym folderze.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję za informacje. :slight_smile:

A tutaj podaje kiedy były utworzone pliki:

  • DELL - 25.05.2013

  • DELL Dysk C001 - 01.11.2012

  • DELL Dysk C002 - 06.01.2013

  • DELL Dysk C003 - 03.02.2013

  • DELL Dysk iC001 - 24.02.2013

  • DELL Dysk C004 - 26.05.2013

Więc, do przywrócenia systemu muszą byc wszystkie te pliki, czy może byc tylko ten najnowszy?

Hej,

Domyślnie Norton Ghost tworzy archiwum w jednym pliku - zresztą daty utworzenia każdego z plików są inne, więc jasno widać, że to zupełnie różne archiwa. W takim przypadku zostawiłbym tylko dwa pliki:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję bardzo! Jestem na prawdę wdzięczna! =D>

Pozdrawiam! :smiley: