Ukrywanie ikon w zasobniku na pasku zadań

mój problem wygląda następująco. dwie z ikon, które mam w zasobniku systemowym(firewall, połączenie bezprzewodowe) chciałbym ukryć, żeby się pokazywały tylko jak będę rozwijał listę strzałką. więc daję menu start PPM, właściwości, pasek zadań dostosuj, zawsze ukryty. i działa, ale tylko do następnego uruchomienia komputera. potem znowu ikony się pojawiają i nie chcą się samoistnie ukryć. jak zrobić, aby funkcja zawsze ukryty działała poprawnie? proszę o radę. win xp home.

A włączone zapisywanie ustawień? jeśli nie to domyślnie pojawiają się jeśli aktywna funkcja po ponownym uruchomieniu.

to znaczy o jakie zapisywanie ustawień chodzi? dodam, że problem raz występuje a raz jest prawidłowo. bardzo różnie się to zdarza :roll:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer]

“EnableAutoTray”=dword:00000001

P.s.Sprawdź czy masz tą wartość w rejestrze

Otwórz notatnik i wklej

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoSaveSettings"=-


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]

"NoSaveSettings"=-

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki >> scal z rejestrem >> restart

:slight_smile:

niestety nic nie pomogło. nadal ikona połączenia bezprzewodowego zamiast być ukryta jak ustawiłem jest widoczna w zasobniku :frowning:

No nie wiem można w panelu sterowania klikając na ikonę połączenia odhaczyć opcje , pokazuj w obszarze powiadomień" i stworzyć skrót na pulpicie.

tak zrobiłem. dzięki za podpowiedź :slight_smile:

ale jeśli ktoś zna odpowiedź na mój problem to proszę pisać, bo wolałbym to w inny sposób rozwiązać

spraw jest taka, że ta ikonka jest zmienna. w zależności od tego czy odbierasz pakiety czy nie - wystepuje inna ikonka (zapalony monitor lub zgaszony). Tak samo jest z połączeniem bezprzewodowym.