Ukrywanie kodu przed validatorem

Witam!

Produkuję właśnie pewną stronę w xhtml 1.1 i zależy mi, aby na validator.w3.org wszystko było poprawnie. Problem jest w tym, że validator czepia się rzeczy, które nie są zależne ode mnie.

Przykład:

[/code]

Za błąd uważane jest m.in. użycie znaku &, bo przecież powinno być & i tak dalej i tak dalej…

Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś sposób na to, aby ukryć fragmenty kodu, których nie chcemy aby sprawdzał validator? Chodzi o to, aby je pomijał i nie krzyczał, ze jest błąd :slight_smile: Próbowałem bawić się z CDATA, ale nie odniosłem zamierzonych efektów - prawdopodobnie z powodu słabej znajomości tego narzędzia…

Proszę o pomoc :wink:

Są różne “sposoby”, ale przecież chodzi o to by błędy eliminować a nie ukrywać! :x

Co stoi na przeszkodzie, byś zmienił tam & na & ?

W tym przypadku nic, ale jest sporo takich “myków”, gdy korzysta się z gotowych, niekiedy rozbudowanych rzeczy…

Właśnie tak zrobiłem - przeszedłem na html5 i po kilku poprawkach otrzymałem komunikat “This document was successfully checked as HTML5!”.

Dzięki za pomoc! :slight_smile:

Dalej nie widzę problemu. Albo chcesz być “poprawny” i poprawiasz, albo nie i olewasz.

Problemem mogą stanowić chyba jedynie specyficzne rozwiązania w stylu facebookowych wstawek …ale i tu zazwyczaj można zastosować jakieś alternatywne rozwiązanie obchodzące problem …a ukrywanie problemu to ostateczna ostateczność.