Ukrywanie lini

Witam. Problem polega na tym ze administrator bloga ktorego posiadam zmienil troszke jedna ze zmiennych (odpowiedzialna za pokazywanie archiwum). Do tej pory archiwum bylo umieszczone w znaczikach

archiwum
[/code] oczywiscie napoczatku zdefiniowalem klase archiwum, wypozycjonowalem ja, itd, itp

[code].archiwum { font-family: Verdana, Tahoma, sans-serif; font-size: 11px; position:absolute; visibility: visible; top: 330px; left: 610px; }
wiem ze tam gdzie okresla sie styl nie dla klas a dla znaczikow (p, a, b) mozna utworzyc pseudo klase np.

a:first-line {visibility: hidden;}

pytanie, czy mozna to zastosowac rowniez do klas? a jezeli tak to jak by to wygladalo? Probowalem

.archiwum:first-line {visibility: hidden;}

albo w jakis inny sposob ukryc pierwsza linie z tej zmiennej?

EDIT: Probowalem rowniez poprzez objecie zmiennej znaczikami

i czegos dodalem cos takiego w

O pseudo klasie first-line poczytaj tu:

http://www.w3schools.com/css/css_pseudo_elements.asp

…a dowiesz się, że nie da rady zastosować cechy visiblity

bo first-line obsługuje tylko:

font properties 

color properties  

background properties 

word-spacing 

letter-spacing 

text-decoration 

vertical-align 

text-transform 

line-height 

clear

:wink:

W takich przypadkach warto zerknąć w CSS Reference :wink:

niestety juz tez do tego doszedlem :frowning: a jakas inna metoda przychodzi moze komus do glowy?

bardzo lamerski sposób:

P:first-line {

   font-size:1px;

   color:white;

}

…albo dynamiczne generowanie treści przez skrypt :wink:

hmmm chyba wole ten lamerski sposob :smiley:

EDIT: niestety, zmienna jest tak zrobiona ze ciagle pozostaje widoczny pierwszy wiersz :? jutro sprubuje wstawic w miejsce pierwszego wiersza poprostu bialy prostokat…

a jak nie to bede musial sobie na blogu recznie wpisywac archiwum… ech chyba jestem leniwy :stuck_out_tongue: