Ukrywanie numeru IP

(Szuler Szuler) #1

1)Mam pytanie w sieci lan mamy kilka kompów i numery wewnętrzne ip jak ukryc mój numer XXX.XXX.X.XX przed skanerem programów typu Netlook,netscan poprostu niechce być widzialny

(Idealny3) #2

pi pierwsze to swojego IP sie nie podaje bo można taka info wykozystac przeciwko tobie, dlatego radziłbym tobie swoje ip zakryc :D:D

(Juzio77) #3

Tego IP i tak nikt niewykorzysta przeciwko niemu. To jest IP wew.

(Idealny3) #4

zainstaluj program xp antyspy , tam jest taka opcja jak ukrywaj komputer w sieci , program ściagniesz z tad

http://windows.online.pl/windowsxp/xp06.htm

(Szuler Szuler) #5

i jak to ustawić

(Idealny3) #6

wogule nie ustawiasz, zainstalujesz ten program, i zaznaczasz opcje które ci pasuja, możesz też odinstalowac messengera , zrobić tak żeby nie pokazywały się te baloniki zółte , porady i jest tam opcja ukryj komputer w sieci, zaznaczasz i na zastosój i to wszystko :slight_smile:

(Szuler Szuler) #7

przepraszam ale niewiem gdzie to sie robi???

(Idealny3) #8

zainstalujkesz program , na pulpicie klikasz w xpantyspy, i zaznaczasz wszystko po kolei czego nie uzywasz , w takim dziale inne ustawienia masz opcje ukryj kompa w sieci, zaznaczasz to i na zastosój, i koniec roboty :smiley:

(lazikar) #9

Jeśli chcesz ukryć komputer w sieci za pomocą Anti Spy to na screnie gdzie wskazuje strzałka postaw znaczek i kliknij zastosuj ustawienia.

abbbbbb0zs.jpg

(Szuler Szuler) #10

Zrobiłem i widać mnie nadal??? :frowning: :frowning: :frowning:

(lazikar) #11

Gdzie cie widać???

W sieci. :?

(Szuler Szuler) #12

Tak ustawiłem według zalecen i nadal mnie widać w sieci

(lazikar) #13

A jak to sprawdiłeś???

(Szuler Szuler) #14

Sprawdziłem to przez program do skanowania sieci netscanem i netlookiem i wszedłem także w otoczenie sieciowe i także jeste:no chyba ze ja moge siebie widzieć a i inni nie

(lazikar) #15

Nie masz możliwości aby poprosić kogoś by to sprawdził. 8)

(Szuler Szuler) #16

Właśnie kolega mi powiedział że mnie widać kurcze :frowning: :frowning: :frowning:

(Adarek) #17

Jesli nie chcesz być widzialni i odpowiadać na " ping" zainstalul jakiegoś firewala z taką funkcją.

Ponadto >>> w uruchom wpisz command nacisnij enter , w oknie polecń wpisz,

to ma tak wyglądać >>> C:\>net config serwer /hidden:yes. nacisnij Enter

Ponadtto wyłącz udostepnianie folderów w sieci. np. Moje Dokumenty>>>Własciwosci>>udostępnienie>>> zaznacz nie udostepniaj tego folderu

GG łącz przez serwer proxy , przeglądarkę możesz też.

:smiley:

Ps

Dotyczy windowsów seri NT czyli np. XP.

(Szuler Szuler) #18

Mi tylko chodzi o sieć lokalną,niechce zeby mój numer wewnetrzny IP był widzialny przez programy do scanowania sieci???

(Adarek) #19

Nie ukryjesz swojego ip w lanie . Ukryjesz tylko widzialnąść udostępnień .

i aktywność . To ci opisałem.

Admin może ci zmienić przydzielony numer w ramach swojej puli.

:smiley:

ps .

Zresztą dobry firewal zablokuje ci " pingowanie " nawet z lanu.

i wtedy wyjdzie ze masz kompa nie podłaczonego do sieci

Kumasz ???

(Szuler Szuler) #20

Czy Kaspersky Antywirus Personal ver 5.0.535 posiada opcje ukrycia siebie w sieci lokalnej???może ktoś posiada te wersje i jest obeznany wiec prosze o pomoc