Ukrywanie numeru IP

1)Mam pytanie w sieci lan mamy kilka kompów i numery wewnętrzne ip jak ukryc mój numer XXX.XXX.X.XX przed skanerem programów typu Netlook,netscan poprostu niechce być widzialny

pi pierwsze to swojego IP sie nie podaje bo można taka info wykozystac przeciwko tobie, dlatego radziłbym tobie swoje ip zakryc :D:D

Tego IP i tak nikt niewykorzysta przeciwko niemu. To jest IP wew.

zainstaluj program xp antyspy , tam jest taka opcja jak ukrywaj komputer w sieci , program ściagniesz z tad

http://windows.online.pl/windowsxp/xp06.htm

i jak to ustawić

wogule nie ustawiasz, zainstalujesz ten program, i zaznaczasz opcje które ci pasuja, możesz też odinstalowac messengera , zrobić tak żeby nie pokazywały się te baloniki zółte , porady i jest tam opcja ukryj komputer w sieci, zaznaczasz i na zastosój i to wszystko :slight_smile:

przepraszam ale niewiem gdzie to sie robi???

zainstalujkesz program , na pulpicie klikasz w xpantyspy, i zaznaczasz wszystko po kolei czego nie uzywasz , w takim dziale inne ustawienia masz opcje ukryj kompa w sieci, zaznaczasz to i na zastosój, i koniec roboty :smiley:

Jeśli chcesz ukryć komputer w sieci za pomocą Anti Spy to na screnie gdzie wskazuje strzałka postaw znaczek i kliknij zastosuj ustawienia.

abbbbbb0zs.jpg

Zrobiłem i widać mnie nadal??? :frowning: :frowning: :frowning:

Gdzie cie widać???

W sieci. :?

Tak ustawiłem według zalecen i nadal mnie widać w sieci

A jak to sprawdiłeś???

Sprawdziłem to przez program do skanowania sieci netscanem i netlookiem i wszedłem także w otoczenie sieciowe i także jeste:no chyba ze ja moge siebie widzieć a i inni nie

Nie masz możliwości aby poprosić kogoś by to sprawdził. 8)

Właśnie kolega mi powiedział że mnie widać kurcze :frowning: :frowning: :frowning:

Jesli nie chcesz być widzialni i odpowiadać na " ping" zainstalul jakiegoś firewala z taką funkcją.

Ponadto >>> w uruchom wpisz command nacisnij enter , w oknie polecń wpisz,

to ma tak wyglądać >>> C:\>net config serwer /hidden:yes. nacisnij Enter

Ponadtto wyłącz udostepnianie folderów w sieci. np. Moje Dokumenty>>>Własciwosci>>udostępnienie>>> zaznacz nie udostepniaj tego folderu

GG łącz przez serwer proxy , przeglądarkę możesz też.

:smiley:

Ps

Dotyczy windowsów seri NT czyli np. XP.

Mi tylko chodzi o sieć lokalną,niechce zeby mój numer wewnetrzny IP był widzialny przez programy do scanowania sieci???

Nie ukryjesz swojego ip w lanie . Ukryjesz tylko widzialnąść udostępnień .

i aktywność . To ci opisałem.

Admin może ci zmienić przydzielony numer w ramach swojej puli.

:smiley:

ps .

Zresztą dobry firewal zablokuje ci " pingowanie " nawet z lanu.

i wtedy wyjdzie ze masz kompa nie podłaczonego do sieci

Kumasz ???

Czy Kaspersky Antywirus Personal ver 5.0.535 posiada opcje ukrycia siebie w sieci lokalnej???może ktoś posiada te wersje i jest obeznany wiec prosze o pomoc