Ukrywanie partycji/dysku w systemach Windows

Witam. Dziś pokaże wam jak ukryć partycję na komputerze tak żeby nie dało się jej znaleźć (jeżeli nie wiesz jak szukać :wink: )

Sposób ten polega na usunięciu litery dysku (lub partycji) po czym staje się on niewidzialny.

Zaczynamy:

  1. Klikamy Logo+R i wpisujemy “cmd”.

12819836.th.jpg

  1. Wpisujemy “diskpart” i wciskamy Enter.

13156718.th.jpg

  1. Wpisujemy “list volume” i wciskamy enter. W tym momencie mamy listę wszystkich partycji jakie znajdują się na naszym komputerze.

96832613.th.jpg

  1. W tym momencie należy wybrać partycje którą będziemy się bawić. Aby to zrobić wpisujemy “select volume (w tym miejscu numer partycji)”. Ja wybrałem dysk D czyli wpisałem “select volume 5

86767880.th.jpg

  1. Następnie aby usunąć literę dysku (czyli go ukryć) wpisujemy komendę “remove letter (litera wcześniej wybranego dysku)” czyli w moim przypadku jest to “remove letter d

15082271.th.jpg

W tym momencie nasza partycja/dysk znikły. Porównanie jak to wygląda w praktyce:

Przed ukryciem i po:

53324843.th.jpg 34456969.th.jpg

Aby przywrócić naszą partycje/dysk należy wykonać wszystko od punktu 1 do 4. Następnie zamiast wpisać “remove letter…” czyli usuwać literę musimy przypisać literę na nowo. Żeby to zrobić wpisujemy komendę “assign letter (litera którą poprzednio usunęliśmy)” czyli w moim przypadku jest to “assign letter d

52409720.th.jpg

Gotowe!

Testowane na Win XP Pro x86 oraz Win 7 x64 Ultimate. Dajcie znać na czym jeszcze działa to dopiszę :).

Oczywiście wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

By _ ProTofik _. Zezwalam na kopiowanie ale musi być podpisane moim nickiem.

Zarządzanie komputerem , zarządzanie dyskami zmień litere i usuń. W win 7 … i po co ta zabawa przez cmd ? :wink:

Bo jak usuniesz literę to w zarządzaniu komputerem nie będzie widać tego dysku.

Przecież potem mogę ustawić litere też przez zarządzanie komputerem więc widze ten dysk :D:D:D